Před centrálou Googlu zjištěny protesty, chtějí neutralitu internetové sítě

Centrála společnosti Google, která se nachází ve městě Mountain View zažila v pátek velice nepříjemný den, shromáždilo se před ní totiž několik desítek lidí, kteří protestují za dodržování tzv. síťové neutrality.

Podnětem k demonstraci byl návrh pravidel, které dohromady vymyslel Google společně s poskytovatelem internetového připojení společností Verizon. V pravidlech se mluví o právech, které bude mít poskytovatel připojení k dispozici v případě, že chce nějak zacházet s daty, které jsou přenášeny od uživatele k němu.

Ze všech zemí na světě síťovou neutralitu propaguje a uzákonila ji pouze Chile. Síťová neutralita znamená, že poskytovatel internetového připojení by měl být naprosto neutrální k tomu, jaké data přenáší a neměl by nijak upravovat příjem dat v závislosti na jejich protokolu a obsahu, což se na světě čas od času děje.

Problém je v tzv. doplňujících službách, což jsou služby, které se dají k připojení „dokoupit“ a poskytují uživateli některé výhody, např. rychlejší připojení, nebo méně výpadků při přenosech. Navíc pro poskytovatele internetového připojení přes telefon by žádné z uvedených pravidel síťové neutrality neplatilo, tak je to psáno v návrhu.

Zdroj: Static.google­usercontent.com

Novinka Před centrálou Googlu zjištěny protesty, chtějí neutralitu internetové sítě byla publikován 16. srpna 2010 v 03.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!