Před centrálou Googlu zjištěny protesty, chtějí neutralitu internetové sítě

Tagy:  google, internet, poskytovatel, zvýhodnění, rychlost, připojení, protest

Centrála společnosti Google, která se nachází ve městě Mountain View zažila v pátek velice nepříjemný den, shromáždilo se před ní totiž několik desítek lidí, kteří protestují za dodržování tzv. síťové neutrality.

Podnětem k demonstraci byl návrh pravidel, které dohromady vymyslel Google společně s poskytovatelem internetového připojení společností Verizon. V pravidlech se mluví o právech, které bude mít poskytovatel připojení k dispozici v případě, že chce nějak zacházet s daty, které jsou přenášeny od uživatele k němu.

Ze všech zemí na světě síťovou neutralitu propaguje a uzákonila ji pouze Chile. Síťová neutralita znamená, že poskytovatel internetového připojení by měl být naprosto neutrální k tomu, jaké data přenáší a neměl by nijak upravovat příjem dat v závislosti na jejich protokolu a obsahu, což se na světě čas od času děje.

Problém je v tzv. doplňujících službách, což jsou služby, které se dají k připojení „dokoupit“ a poskytují uživateli některé výhody, např. rychlejší připojení, nebo méně výpadků při přenosech. Navíc pro poskytovatele internetového připojení přes telefon by žádné z uvedených pravidel síťové neutrality neplatilo, tak je to psáno v návrhu.

Zdroj: Static.google­usercontent.com

Novinka Před centrálou Googlu zjištěny protesty, chtějí neutralitu internetové sítě byla publikován 16. srpna 2010 v 03.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!