Tajemné krádeže peněz uživatelů na iTunes

Tagy:  itunes, apple, díra, peníze, krádež, zločin, hacker, paypal, peněženka, elektronická peněženka

Internetový obchod s hudbou iTunes, který provozuje firma Apple má veliký problém. Jde o to, že skupinka hackerů si nějak dokázala poradit s ochranným systémem iTunes a ukradla několika zákazníkům peníze.

Největší škodu způsobili uživateli, kterému dokázali zcizit 4 700 dolarů. Hackeři byli ve svém řemesle relativně dost dobře sběhlí, okradených osob bylo několik desítek. Zatím se ví jen to, že nějak využívali tzv. elektronickou peněženku, v tomto případě server Paypal.com. Na zákazníky čekalo nemilé zjištění když jim přišly první účtenky po 99,99 dolarech.

Tajemstvím celého zločinu je, že nikdo přesně neví, jak se vůbec hackeři do systému iTuned dostali, protože podle expertů přímo z Applu nebyla na iTunes zaregistrována žádná bezpečnostní díra, nebo nějaký jiný problém. Jako nejpravděpodobnější původce všech problémů je označován phising, popřípadě útok nějakých botů, kteří dokázali přístupové údaje zjistit.

Vedení PayPalu se zachovali velice solidně a slíbilo, že hned po vyšetření škody policií začne vypláct odškodné.

Zdroj: Webpronews.com

Novinka Tajemné krádeže peněz uživatelů na iTunes byla publikován 25. srpna 2010 v 03.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!