Tajemné krádeže peněz uživatelů na iTunes

Tagy:  itunes, apple, díra, peníze, krádež, zločin, hacker, paypal, peněženka, elektronická peněženka

Internetový obchod s hudbou iTunes, který provozuje firma Apple má veliký problém. Jde o to, že skupinka hackerů si nějak dokázala poradit s ochranným systémem iTunes a ukradla několika zákazníkům peníze.

Největší škodu způsobili uživateli, kterému dokázali zcizit 4 700 dolarů. Hackeři byli ve svém řemesle relativně dost dobře sběhlí, okradených osob bylo několik desítek. Zatím se ví jen to, že nějak využívali tzv. elektronickou peněženku, v tomto případě server Paypal.com. Na zákazníky čekalo nemilé zjištění když jim přišly první účtenky po 99,99 dolarech.

Tajemstvím celého zločinu je, že nikdo přesně neví, jak se vůbec hackeři do systému iTuned dostali, protože podle expertů přímo z Applu nebyla na iTunes zaregistrována žádná bezpečnostní díra, nebo nějaký jiný problém. Jako nejpravděpodobnější původce všech problémů je označován phising, popřípadě útok nějakých botů, kteří dokázali přístupové údaje zjistit.

Vedení PayPalu se zachovali velice solidně a slíbilo, že hned po vyšetření škody policií začne vypláct odškodné.

Zdroj: Webpronews.com

Novinka Tajemné krádeže peněz uživatelů na iTunes byla publikován 25. srpna 2010 v 03.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...