Tajemné krádeže peněz uživatelů na iTunes

Internetový obchod s hudbou iTunes, který provozuje firma Apple má veliký problém. Jde o to, že skupinka hackerů si nějak dokázala poradit s ochranným systémem iTunes a ukradla několika zákazníkům peníze.

Největší škodu způsobili uživateli, kterému dokázali zcizit 4 700 dolarů. Hackeři byli ve svém řemesle relativně dost dobře sběhlí, okradených osob bylo několik desítek. Zatím se ví jen to, že nějak využívali tzv. elektronickou peněženku, v tomto případě server Paypal.com. Na zákazníky čekalo nemilé zjištění když jim přišly první účtenky po 99,99 dolarech.

Tajemstvím celého zločinu je, že nikdo přesně neví, jak se vůbec hackeři do systému iTuned dostali, protože podle expertů přímo z Applu nebyla na iTunes zaregistrována žádná bezpečnostní díra, nebo nějaký jiný problém. Jako nejpravděpodobnější původce všech problémů je označován phising, popřípadě útok nějakých botů, kteří dokázali přístupové údaje zjistit.

Vedení PayPalu se zachovali velice solidně a slíbilo, že hned po vyšetření škody policií začne vypláct odškodné.

Zdroj: Webpronews.com

Novinka Tajemné krádeže peněz uživatelů na iTunes byla publikován 25. srpna 2010 v 03.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!