Jabbim bude za peníze, zaplatíte 190 Kč za rok

V poslední době o něm nebylo příliš slyšet, stále však existuje a nyní se o něm opět mluví. Řeč je o serveru Jabbim, který bude nově zpoplatněn částkou 190 Kč za rok. Zakladatele a správce serveru k tomu vede především finanční aspekt, tři servery, které jsou aktuálně provozovány jsou totiž nevýdělečné, takže z nich neplyne žádný zisk. Jediné, co situaci trochu vylepšuje jsou VIP uživatelé, kteří ovšem svými poplatky zaplatí pouze hosting a hardware.

Už se dokonce ví, jak a co bude zpoplatňováno. Bezplatná zůstane pouze a jen obyčejná textová komunikace, jakékoliv služby „nad rámec standardu“ už si bude muset uživatel zaplatit, buďto částkou 190 Kč za rok, jak bylo uvedeno na začátku článku, nebo sto korunou za půl rok. Sám Jan Pinkas, který se o provoz Jabber serveru stará připouští, že mnoho lidí, kteří zatím Jabbim využívali zřejmě odejdou ke konkurenci, která se zde rýsuje například v podobě světoznámého ICQ. Navíc je připraven systém provizí, pokud doporučíte Jabbim některému vašemu kamarádovi a on ho začne využívat a zaplatí roční paušál, bude snížen váš poplatek.

Jabbim.cz navíc teď plánuje spustit nový e-shop, ve kterém se budou prodávat hlavně reklamní předměty s různými podobami využití.

Zdroj: Pinky.posterou­s.com

Novinka Jabbim bude za peníze, zaplatíte 190 Kč za rok byla publikován 20. září 2010 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!