OpenOffice.org samostatný, odtrhuje se od Oraclu

Tagy:  oracle, openoffice.org, openoffice, open office, sun, the document doundation, kancelářský balík, kancelář, balík, editor, text, texty

Vývojářský tým okolo populárního kancelářského balíčku OpenOffice.org zřejmě není spokojen s fungováním firmy Sun poté, co ji pod svá křídla včlenil významný hráč na IT trhu, Oracle.

OpenOffice.org bude nově vyvíjen prostřednictvím nezávislé nadace The Document Foundation, do které přešli všichni ti, kteří nebyli spokojeni s dosavadním stavem. Vše je ovšem zahaleno zatím tajemství, ani Oracle, ani sdružení The Document Foundation nevydali žádné oficiální stanovisko k celé věci, ve kterém by alespoň naznačili, co je příčinou odtržení jednoho z nejdůležitějších projektů, které Oracle vyvíjí.

Založení The Document Foundation se setkalo s velikou odezvou, podporu novému projektu vyjádřili takové veličiny jako Canonical, Red Hat nebo Google. Například Mark Shuttleworth, který se stará o Canonical slíbil, že OpenOffice.org bude obsažen i v další nové verzi operačního systému Ubuntu.

„Dočasné“ jméno pro OpenOffice.org bude LibreOffice, problém totiž zřejmě bude dělat převod ochranné známky, kterou vlastní Oracle. Navíc LibreOffice má v podstatě kompletní zdrojové kódy z OpenOffice.org, které používá. The Document Foundation prozatím vyzval Oracle, aby převedl práva na něj.

Zdroj: Documentfounda­tion.org

Novinka OpenOffice.org samostatný, odtrhuje se od Oraclu byla publikován 29. září 2010 v 03.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!