3D televize bez brýlí? ANO!

Tagy:  toshiba, Toshiba, 3D televize, 3D brýle, palce, CEATEC, Japonsko, brýle, panely, 2D, perspektiv, trojrozměrný obraz

Toshiba představila dvojici 3D TV, které jsou unikátní hlavně tím, že nevyžadují speciální brýle. Tuhle novinku ukázala firma světu na akci CEATEC v Japonsku, kde mají být televize také jako první dostupné masovému trhu.

Nové televize prozatím nemohou přímo konkurovat těm klasickým obrovským 3D TV, protože první dva panely jsou o rozměrech 12 a 20 palců. Přesto tato technologie otevírá nové brány pro domácí zábavu, kdy bychom si mohli hezky v pohodlí svého bytu užívat 3D obrazu bez toho aniž by jsme museli mít brýle. Nové televize pracují na technologii, která zobrazuje každý 2D frame z devíti různých perspektiv – lidský mozek si to spojí dohromady a vytvoří trojrozměrný pocit.

Toshiba.

Toshiba.

Toshiba přiznává určité mouchy, které se již brzy naprosto odstraní a doladí. Dokonce nabídnou i možnost sledovat na televizi z relativně širokého úhlu a nebude zapotřebí sedět úplně přesně naproti displeji. První dva produkty mají být v prodeji na japonském trhu ještě před Vánoci. Několik let ale potrvá, než dokážou dělat velké 3D TV bez potřebných brýlí o velikosti 40 palců a více. Navíc cena bude krapet vyšší. Myslím, že v budoucnu se máme na co těšit.

Video: 3D televize bez brýli? ANO!

Novinka 3D televize bez brýlí? ANO! byla publikován 9. října 2010 v 09.15. Autorem novinky je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  7. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!