3D televize bez brýlí? ANO!

Toshiba představila dvojici 3D TV, které jsou unikátní hlavně tím, že nevyžadují speciální brýle. Tuhle novinku ukázala firma světu na akci CEATEC v Japonsku, kde mají být televize také jako první dostupné masovému trhu.

Nové televize prozatím nemohou přímo konkurovat těm klasickým obrovským 3D TV, protože první dva panely jsou o rozměrech 12 a 20 palců. Přesto tato technologie otevírá nové brány pro domácí zábavu, kdy bychom si mohli hezky v pohodlí svého bytu užívat 3D obrazu bez toho aniž by jsme museli mít brýle. Nové televize pracují na technologii, která zobrazuje každý 2D frame z devíti různých perspektiv – lidský mozek si to spojí dohromady a vytvoří trojrozměrný pocit.

Toshiba.

Toshiba.

Toshiba přiznává určité mouchy, které se již brzy naprosto odstraní a doladí. Dokonce nabídnou i možnost sledovat na televizi z relativně širokého úhlu a nebude zapotřebí sedět úplně přesně naproti displeji. První dva produkty mají být v prodeji na japonském trhu ještě před Vánoci. Několik let ale potrvá, než dokážou dělat velké 3D TV bez potřebných brýlí o velikosti 40 palců a více. Navíc cena bude krapet vyšší. Myslím, že v budoucnu se máme na co těšit.

Video: 3D televize bez brýli? ANO!

Novinka 3D televize bez brýlí? ANO! byla publikován 9. října 2010 v 09.15. Autorem novinky je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!