Notebooků u nás prodáno více než osobních počítačů

Je to jen několik dní, co jsme informovali o tom, že v USA byl zaznamenán větší prodej notebooků než obyčejných osobních počítačů. V České republice jsme se tohoto stavu už dočkali také. Za minulý rok se prodalo téměř 1,2 milionů počítačů, notebooky z tohoto počtu tvoří 54 %.

V dohledné době by trend měl pokračovat, notebooky jsou na trhu velmi žádané. Pomáhá tomu i to, že nejlevnější přístroje se prodávají již pod hranicí 10 000 Kč. Většímu prodeji by také podle serveru Financninoviny.cz mělo pomoci rozšiřování obchodních kanálů, zájmena do velkých supermarketů a hypermarketů, kde zatím notebooky, až na výjimky nenajdeme.

Asus Eee PC

Nadějně se daří i relativně nové kategorii přístrojů tzv. mininotebookům. Asus Eee PC a Acer Aspire One, jedni z prvních zástupců této kategorie zaznamenali velkou prodejnost.

Zdroj: Financninoviny.cz

Novinka Notebooků u nás prodáno více než osobních počítačů byla publikován 3. listopadu 2008 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!