Češi stále více komunikují s úřady přes Internet

Se sloganem „Na úřad přes Internet“ se už od roku 2005 honosí webové stránky Portálu veřejné zprávy, kde lze přes elektronická podání komunikovat s úřadem elektronickou cestou. Právě elektronická cesta je v Česku stále více populárnější, což dokazuje statistika 33 milionů elektronických podání. Společnost Microsoft, která se svými technologiemi na Portálu podílí, uvedla ve své tiskové zprávě, že se počet uživatelů těchto serverů zvedl oproti loňsku o 50 %.

Zajímavou novinkou jistě také je možnost požádat o výpis z rejstříku trestů pomocí e-mailu. Tuto možnost, podle ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS), využilo už 1,5 milionu lidí v České republice.

Zdroj: Teplický deník z 5. listopadu 2008

Novinka Češi stále více komunikují s úřady přes Internet byla publikován 6. listopadu 2008 v 15.30. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Katastrální mapy online
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Smajlíci
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!