Masivní útoky hackerů na Izraelské webové stránky

V rámci ozbrojeného konfliktu na Blízkém východě se objevila i jedna, velmi netradiční, ale očekávaná zbraň. Jde o útoky hackerů na izraelské webové stránky. Nejvíce útoků pochází z Iránu a Maroka. S větším či menším efektem byly napadány stránky malých firem a některých stránek soukromých osob. Pod velkým útokem byly i stránky izraelské vlády, ty však útoky nebyly nijak poškozeny, nebyl ani omezen jejich provoz.

Útoky počítačových hackerů se téměř výhradně objevují po útocích izraelské armády. Zatím bylo napadeno přes 10 000 stránek. A co se na stránkách po napadení zobrazuje? Většinou jsou to obvinění z násilí na civilním obyvatelstvu, často to bývají protiizraelsky a protižidovsky zaměřené kresby a obrázky, někdy také delší texty. Problémy s hackery mělo i Dánsko, když byly uveřejněny karikatury Mohameda.

Masivní útoky hackerů na Izraelské webové stránky  (http://www.swmag.cz)

Hackeři se domlouvají na diskuzních fórech a sdružují se do skupin, existují stránky, kde se poté prezentují svými „úspěchy“.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Masivní útoky hackerů na Izraelské webové stránky byla publikován 3. ledna 2009 v 15.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...