Útok hackerů na Twitter

Známá blogovací síť Twitter byla napadena hackerem. Útočník si vybral vskutku originální kořist – soustředil se hlavně na účty celebrit a velkých a společností působících v USA.

Celkem se útočník vyřádil na třiatřiceti účtech, jak známých osobností jako prezidenta Obamy nebo zpěvačky Britney Spears, tak i na účtě Facebooku nebo na blogu televizní stanice FoxNews.

Útok hackerů na Twitter (http://www.swmag.cz)

Dle zdroje se osmnáctiletý mladík dostal na účty pomocí hesla administrátorského účtu, které se mu nějakou náhodou podařilo sehnat, resetoval zadání e-mailové adresy v blogu a pomocí nástroje pro „zapomenuté heslo“ si přístupová hesla k blogům nechal zaslat na vytvořenou e-mailovou schránku. Do schránky se pak připojili neznámé osoby, které na blogy umístili nesmyslné zprávy a obrázky. Podle vyjádření Twitter.com už by měla být celá situace v pořádku.

Zdroj: Blog.Wired.com

Novinka Útok hackerů na Twitter byla publikován 8. ledna 2009 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  3. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  4. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  10. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!