Útok hackerů na Twitter

Známá blogovací síť Twitter byla napadena hackerem. Útočník si vybral vskutku originální kořist – soustředil se hlavně na účty celebrit a velkých a společností působících v USA.

Celkem se útočník vyřádil na třiatřiceti účtech, jak známých osobností jako prezidenta Obamy nebo zpěvačky Britney Spears, tak i na účtě Facebooku nebo na blogu televizní stanice FoxNews.

Útok hackerů na Twitter (http://www.swmag.cz)

Dle zdroje se osmnáctiletý mladík dostal na účty pomocí hesla administrátorského účtu, které se mu nějakou náhodou podařilo sehnat, resetoval zadání e-mailové adresy v blogu a pomocí nástroje pro „zapomenuté heslo“ si přístupová hesla k blogům nechal zaslat na vytvořenou e-mailovou schránku. Do schránky se pak připojili neznámé osoby, které na blogy umístili nesmyslné zprávy a obrázky. Podle vyjádření Twitter.com už by měla být celá situace v pořádku.

Zdroj: Blog.Wired.com

Novinka Útok hackerů na Twitter byla publikován 8. ledna 2009 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!