Microsoft na CES 2009 představil Kodu

Na letošním CES 2009 (consumer electronics show) Microsoft oficiálně představil Kodu (dříve Boku). Kodu je programovací prostředí určené nejen dětem a běžící na MS Windows i Xbox 360.

Kodu je vizuální progrmovací nástroj, podobně jako například Game Maker. Můžeme tu ale najít také srovnání s projektem Logo a Alice.

K programování hry dochází přiřazování vizuálních prvků ovládacím prvkům. Hru tak právě zvládne vytvořit i dítě, protože si ji jednoduše jen „nakliká“. Program umí 2D i 3D zobrazení.

Kodu nabídne Microsoft (pravděpodobně zdarma) členům XNA Creators klubu na Xbox Live a zatím se nezdá, že by vyšla verze i pro PC, přestože se s ní počítalo. Zatím holt si musíme počkat. Součástí Kodu budou již hotové šablony, aplikace i hry, aby se mohli hráči s programem lehce seznámit.

Novinka Microsoft na CES 2009 představil Kodu byla publikován 9. ledna 2009 v 12.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!