Microsoft na CES 2009 představil Kodu

Na letošním CES 2009 (consumer electronics show) Microsoft oficiálně představil Kodu (dříve Boku). Kodu je programovací prostředí určené nejen dětem a běžící na MS Windows i Xbox 360.

Kodu je vizuální progrmovací nástroj, podobně jako například Game Maker. Můžeme tu ale najít také srovnání s projektem Logo a Alice.

K programování hry dochází přiřazování vizuálních prvků ovládacím prvkům. Hru tak právě zvládne vytvořit i dítě, protože si ji jednoduše jen „nakliká“. Program umí 2D i 3D zobrazení.

Kodu nabídne Microsoft (pravděpodobně zdarma) členům XNA Creators klubu na Xbox Live a zatím se nezdá, že by vyšla verze i pro PC, přestože se s ní počítalo. Zatím holt si musíme počkat. Součástí Kodu budou již hotové šablony, aplikace i hry, aby se mohli hráči s programem lehce seznámit.

Novinka Microsoft na CES 2009 představil Kodu byla publikován 9. ledna 2009 v 12.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!