Nové Mono 2.2, aneb téměř plnohodnotný .NET na Linux, Mac OS X a jiné

Platforma Mono je projekt firmy Novell, která si klade za cíl vytvořit sadu nástrojů kompatibilních s prostředím .NET, které bude také splňovat příslušné Ecma standardy (Ecma-334 a Ecma-335). Mezi tyto nástroje patří především překladač jazyka C# a Common Language Runtime (CLR je běhové prostředí). Mono je avizováno pro tyto systémy: Linux, FreeBSD, UNIX, Mac OS X, Solaris a Microsoft Windows. Je samozřejmé, že tento vývoj pro ostatní plaformy je možný, pouze díky uzavřené dohodě Novellu s Microsoftem.

Nové Mono 2.2, aneb téměř plnohodnotný .NET na Linux, Mac OS X a jiné (http://www.swmag.cz)

V říjnu 2008 jsme se mohli dočkat dlouho chystané verze 2.0, nyní nám vyvojáři přichystali další verzi, v pořadí 2.2. V této verzi jsou tyto hlavní změny:

  • zlepšen byl celkový výkon platformy
  • interaktivní shell pro programovací jazyk C#
  • grafická verze shellu- gsharp, je zahrnuta v balíku nástrojů
  • monitoring výkonu (k dispozici je i komponenta pro tento monitoring)
  • MONO JIT nyní podporuje SIMD instrukce
  • C# kompilátor má nyní výchozí warning level 4 (předchozí byl 3)

Samozřejmě s novou verzí platformy je k dispozici i nová verze dokumentace. Dokumentaci, návod na instalaci na Linux a seznam změn si můžete najít zde.

Novinka Nové Mono 2.2, aneb téměř plnohodnotný .NET na Linux, Mac OS X a jiné byla publikován 23. ledna 2009 v 10.25. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...