Google má problémy, včera nefungovalo vyhledávání, dnes Gmail

Nejznámější internetový vyhledávač Google.com hlásí problémy. Včera dělalo problémy vyhledávání, dnes se objevil problém se službou Gmail.

V případě včerejšího výpadku vyhledávacích služeb šlo o lidskou chybu. Problém byl jednoduchý, zadali jste nějaký výraz, vyhledávač vypsal výsledky, ale při kliknutí na jakýkoliv výsledek se objevila stránka s informací o tom, že stránka může poškodit Váš počítač. Google tímto varováním zabraňuje uživateli přístup na stránku napadenou virem a chrání ho tak. Tento výpadek vyhledávání trval přibližně 45 minut. Celou situaci způsobila kuriózní lidská chyba, Google se stará o seznam stránek, které mohou být nebezpečné, a při jeho aktualizování někdo vložil znak „/“. Automaticky pak byly vyhodnocovány všechny nalezené stránky jako škodlivé.

Google logo

Dnešní problém se službou Gmail spočíval ve špatném nastavení antispamového filtru. Z neznámého důvodu byly některé legitimní emaily považovány za spam. I tuto chybu Google relativně rychle napravil a automaticky byly špatně zařazené emaily předány do složky Doručené.

Zdroje: Google.com, Gmail.com

Novinka Google má problémy, včera nefungovalo vyhledávání, dnes Gmail byla publikován 1. února 2009 v 20.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...