Google má problémy, včera nefungovalo vyhledávání, dnes Gmail

Nejznámější internetový vyhledávač Google.com hlásí problémy. Včera dělalo problémy vyhledávání, dnes se objevil problém se službou Gmail.

V případě včerejšího výpadku vyhledávacích služeb šlo o lidskou chybu. Problém byl jednoduchý, zadali jste nějaký výraz, vyhledávač vypsal výsledky, ale při kliknutí na jakýkoliv výsledek se objevila stránka s informací o tom, že stránka může poškodit Váš počítač. Google tímto varováním zabraňuje uživateli přístup na stránku napadenou virem a chrání ho tak. Tento výpadek vyhledávání trval přibližně 45 minut. Celou situaci způsobila kuriózní lidská chyba, Google se stará o seznam stránek, které mohou být nebezpečné, a při jeho aktualizování někdo vložil znak „/“. Automaticky pak byly vyhodnocovány všechny nalezené stránky jako škodlivé.

Google logo

Dnešní problém se službou Gmail spočíval ve špatném nastavení antispamového filtru. Z neznámého důvodu byly některé legitimní emaily považovány za spam. I tuto chybu Google relativně rychle napravil a automaticky byly špatně zařazené emaily předány do složky Doručené.

Zdroje: Google.com, Gmail.com

Novinka Google má problémy, včera nefungovalo vyhledávání, dnes Gmail byla publikován 1. února 2009 v 20.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  7. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!