Google má problémy, včera nefungovalo vyhledávání, dnes Gmail

Nejznámější internetový vyhledávač Google.com hlásí problémy. Včera dělalo problémy vyhledávání, dnes se objevil problém se službou Gmail.

V případě včerejšího výpadku vyhledávacích služeb šlo o lidskou chybu. Problém byl jednoduchý, zadali jste nějaký výraz, vyhledávač vypsal výsledky, ale při kliknutí na jakýkoliv výsledek se objevila stránka s informací o tom, že stránka může poškodit Váš počítač. Google tímto varováním zabraňuje uživateli přístup na stránku napadenou virem a chrání ho tak. Tento výpadek vyhledávání trval přibližně 45 minut. Celou situaci způsobila kuriózní lidská chyba, Google se stará o seznam stránek, které mohou být nebezpečné, a při jeho aktualizování někdo vložil znak „/“. Automaticky pak byly vyhodnocovány všechny nalezené stránky jako škodlivé.

Google logo

Dnešní problém se službou Gmail spočíval ve špatném nastavení antispamového filtru. Z neznámého důvodu byly některé legitimní emaily považovány za spam. I tuto chybu Google relativně rychle napravil a automaticky byly špatně zařazené emaily předány do složky Doručené.

Zdroje: Google.com, Gmail.com

Novinka Google má problémy, včera nefungovalo vyhledávání, dnes Gmail byla publikován 1. února 2009 v 20.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!