Google má problémy, včera nefungovalo vyhledávání, dnes Gmail

Nejznámější internetový vyhledávač Google.com hlásí problémy. Včera dělalo problémy vyhledávání, dnes se objevil problém se službou Gmail.

V případě včerejšího výpadku vyhledávacích služeb šlo o lidskou chybu. Problém byl jednoduchý, zadali jste nějaký výraz, vyhledávač vypsal výsledky, ale při kliknutí na jakýkoliv výsledek se objevila stránka s informací o tom, že stránka může poškodit Váš počítač. Google tímto varováním zabraňuje uživateli přístup na stránku napadenou virem a chrání ho tak. Tento výpadek vyhledávání trval přibližně 45 minut. Celou situaci způsobila kuriózní lidská chyba, Google se stará o seznam stránek, které mohou být nebezpečné, a při jeho aktualizování někdo vložil znak „/“. Automaticky pak byly vyhodnocovány všechny nalezené stránky jako škodlivé.

Google logo

Dnešní problém se službou Gmail spočíval ve špatném nastavení antispamového filtru. Z neznámého důvodu byly některé legitimní emaily považovány za spam. I tuto chybu Google relativně rychle napravil a automaticky byly špatně zařazené emaily předány do složky Doručené.

Zdroje: Google.com, Gmail.com

Novinka Google má problémy, včera nefungovalo vyhledávání, dnes Gmail byla publikován 1. února 2009 v 20.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!