Finové se bouří, nechtějí aby jim zaměstnavatelé četli e-maily

Zaměstnanci společnosti Nokia se bouří proti návrhu nového zákona. Ten by měl dovolit číst zaměstnavatelům e-maily pracovníků. Zaměstnavatel ale bude mít povolení pouze v případě, že bude zaměstnanec obviněn z nějakého provinění, například špionáže pro cizí firmu. Demonstrace se účastnili hlavně mladší pracovníci, ty nový zákon viditelně rozzuřil, dožadují se práv na ochranu osobnosti, a se zákonem zásadně nesouhlasí.

Vedení Nokie se snažilo zdůraznit prospěšnou stránku zákona, zaměstnanci však vedení nevěří a poukazují na to, že by zákon bylo velmi jednoduché obejít a právo číst e-maily by bylo zneužíváno. V minulosti už se podobná kauza objevila, vedení Nokie totiž požádalo policii o kontrolu e-mailové pošty pracovníků, neboť bylo odhaleno „vynášení“ informací čínskému konkurentovi.

Nokia logo

Na internetu se dokonce objevily diskuze o možnosti, že by Nokia kvůli neschválení zákona odešla z Finska a zřídila si centrálu v některé jiné zemi, to však vedení firmy popřelo. To by se dalo nazvat malou katastrofou, Nokia totiž zajišťuje ve Finsku nespočet pracovních míst a je jedním z hlavních tahounů tamějšího průmyslu.

Každopádně zákon ještě schválen nebyl, a podle politiků má malou naději na úspěch.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Finové se bouří, nechtějí aby jim zaměstnavatelé četli e-maily byla publikován 8. února 2009 v 19.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!