Finové se bouří, nechtějí aby jim zaměstnavatelé četli e-maily

Zaměstnanci společnosti Nokia se bouří proti návrhu nového zákona. Ten by měl dovolit číst zaměstnavatelům e-maily pracovníků. Zaměstnavatel ale bude mít povolení pouze v případě, že bude zaměstnanec obviněn z nějakého provinění, například špionáže pro cizí firmu. Demonstrace se účastnili hlavně mladší pracovníci, ty nový zákon viditelně rozzuřil, dožadují se práv na ochranu osobnosti, a se zákonem zásadně nesouhlasí.

Vedení Nokie se snažilo zdůraznit prospěšnou stránku zákona, zaměstnanci však vedení nevěří a poukazují na to, že by zákon bylo velmi jednoduché obejít a právo číst e-maily by bylo zneužíváno. V minulosti už se podobná kauza objevila, vedení Nokie totiž požádalo policii o kontrolu e-mailové pošty pracovníků, neboť bylo odhaleno „vynášení“ informací čínskému konkurentovi.

Nokia logo

Na internetu se dokonce objevily diskuze o možnosti, že by Nokia kvůli neschválení zákona odešla z Finska a zřídila si centrálu v některé jiné zemi, to však vedení firmy popřelo. To by se dalo nazvat malou katastrofou, Nokia totiž zajišťuje ve Finsku nespočet pracovních míst a je jedním z hlavních tahounů tamějšího průmyslu.

Každopádně zákon ještě schválen nebyl, a podle politiků má malou naději na úspěch.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Finové se bouří, nechtějí aby jim zaměstnavatelé četli e-maily byla publikován 8. února 2009 v 19.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. iVysílání – online televizní archiv České televize
  9. Smajlíci
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!