Finové se bouří, nechtějí aby jim zaměstnavatelé četli e-maily

Zaměstnanci společnosti Nokia se bouří proti návrhu nového zákona. Ten by měl dovolit číst zaměstnavatelům e-maily pracovníků. Zaměstnavatel ale bude mít povolení pouze v případě, že bude zaměstnanec obviněn z nějakého provinění, například špionáže pro cizí firmu. Demonstrace se účastnili hlavně mladší pracovníci, ty nový zákon viditelně rozzuřil, dožadují se práv na ochranu osobnosti, a se zákonem zásadně nesouhlasí.

Vedení Nokie se snažilo zdůraznit prospěšnou stránku zákona, zaměstnanci však vedení nevěří a poukazují na to, že by zákon bylo velmi jednoduché obejít a právo číst e-maily by bylo zneužíváno. V minulosti už se podobná kauza objevila, vedení Nokie totiž požádalo policii o kontrolu e-mailové pošty pracovníků, neboť bylo odhaleno „vynášení“ informací čínskému konkurentovi.

Nokia logo

Na internetu se dokonce objevily diskuze o možnosti, že by Nokia kvůli neschválení zákona odešla z Finska a zřídila si centrálu v některé jiné zemi, to však vedení firmy popřelo. To by se dalo nazvat malou katastrofou, Nokia totiž zajišťuje ve Finsku nespočet pracovních míst a je jedním z hlavních tahounů tamějšího průmyslu.

Každopádně zákon ještě schválen nebyl, a podle politiků má malou naději na úspěch.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Finové se bouří, nechtějí aby jim zaměstnavatelé četli e-maily byla publikován 8. února 2009 v 19.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...