Hackeři jdou do armády

Bundeswehru, tedy v německé armádě bude zřízena nová jednotka počítačových hackerů. 76 mužů se stane vojáky, které zatím žádná armáda nemá. Penězi se v tomto případě nešetřilo a vojáci by měli mít k dispozici to nejmodernější zařízení. Většina mužů z této jednotky se dostala do armády přes univerzity zaměřené na informační technologie. Podle německých zdrojů se tak zvýší bezpečnost země, ta totiž může být napadena například útokem na internetové stránky státních institucí.

Právě proti tomu budou noví vojáci bojovat. Jejich výcvik zahrnuje téměř všechny formy kybernetického boje, vojáci se budou učit jak zamezit napadení stránek, ale i jak na cizí stránky zaútočit. Cenné zkušenosti v této oblasti získala nedávno i Izraelská armáda, když po dobu konfliktu na Blízkém východě byly stránky Izraele napadeny hackery z Maroka a Egypta.

Německá vláda skutečně přisuzuje této jednotce velké očekávání. Nedávno byl totiž schválen zákon o „Posílení Federální informační bezpečnosti“, který zřízení jednotky umožnil. Lze očekávat, že do budoucna by mělo takto úzce specializovaných vojáků přibývat.

Zdroj: Spiegel.de

Novinka Hackeři jdou do armády byla publikován 9. února 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...