Hackeři jdou do armády

Bundeswehru, tedy v německé armádě bude zřízena nová jednotka počítačových hackerů. 76 mužů se stane vojáky, které zatím žádná armáda nemá. Penězi se v tomto případě nešetřilo a vojáci by měli mít k dispozici to nejmodernější zařízení. Většina mužů z této jednotky se dostala do armády přes univerzity zaměřené na informační technologie. Podle německých zdrojů se tak zvýší bezpečnost země, ta totiž může být napadena například útokem na internetové stránky státních institucí.

Právě proti tomu budou noví vojáci bojovat. Jejich výcvik zahrnuje téměř všechny formy kybernetického boje, vojáci se budou učit jak zamezit napadení stránek, ale i jak na cizí stránky zaútočit. Cenné zkušenosti v této oblasti získala nedávno i Izraelská armáda, když po dobu konfliktu na Blízkém východě byly stránky Izraele napadeny hackery z Maroka a Egypta.

Německá vláda skutečně přisuzuje této jednotce velké očekávání. Nedávno byl totiž schválen zákon o „Posílení Federální informační bezpečnosti“, který zřízení jednotky umožnil. Lze očekávat, že do budoucna by mělo takto úzce specializovaných vojáků přibývat.

Zdroj: Spiegel.de

Novinka Hackeři jdou do armády byla publikován 9. února 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!