Netbookům se daří, zvyšuje se prodejnost

V Evropě se mimořádně daří prodeji netbooků, uvádí to průzkum společnosti IDC. Podle těchto průzkumů jsou dokonce prodeje mnohem lepší než se původně předpokládalo. To těší hlavně výrobce těchto přístrojů. Nejvíce pak Acer a Asus.

Za minulý rok tvořily netbooky téměř 30% objemu trhu s přenosnými počítači v regionu EMEA (Evropa a Severní Afrika), stejně to ale znamená zatím razantní postavení notebooků na trhu, tento stav se zřejmě hned tak nezmění. Pokud budeme mluvit v řeči čísel za poslední čtvrtletí loňského roku se prodalo 3,6 miliónů netbooků jen v EMEA. Celkově se za celý rok 2008 prodalo 7 milionů netbooků.

Prodeji by se mělo dařit i v budoucích měsících. Rovněž tak je očekáváno představovaní stále novějších a výkonnějších modelů přístrojů. Lidem se nejvíce líbí snadné přenášení a čím dál tím nižší cena přístrojů.

Zdroj: OSNews.com

Novinka Netbookům se daří, zvyšuje se prodejnost byla publikován 22. února 2009 v 00.28. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!