Spansion a Micron Tech budou propouštět

Společnosti Spansion a Micron Tech budou propouštět, ve společnosti Spansion přijde o práci zhruba 3000 lidí v Micron Tech asi 2000.

Spansion, který se zaměřuje hlavně na výrobu Flash pamětí propustí 35% všech svých pracovníků, právě zmiňovaných 3000 lidí. Zisky bohužel klesají, o práci tak přijdou hlavně dělníci, vedoucích oddělení, propagace, distribuce, atd. se propouštění zřejmě nijak nedotkne. Propouštění bude stát okolo 25 miliónů dolarů, za jeden rok se tím ale uspoří okolo 225 miliónů. Na informace o propouštění okamžitě reagovala hodnota akcí, zaznamenán byl propad o 10%.

Spansion a Micron Tech budou propouštět (http://www.swmag.cz)

Micron Tech, který vyrábí DRAM paměti propustí z 19 000 zaměstnanců zmiňované dvě tisícovky lidí. Zde má klesající zisk jasný důvod, DRAM paměti jsou pomalu vytlačovány z trhu a Micron Techu se tak přestává vyplácet jejich výroba. Během několika příštích dnů přijde o práci 500 lidí, zbytek může očekávat konec do několika málo měsíců. Micron Tech se zároveň pravděpodobně začne přeorientovávat na výrobu jiných součástek.

Spansion a Micron Tech budou propouštět (http://www.swmag.cz)

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Spansion a Micron Tech budou propouštět byla publikován 25. února 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...