Převratné zjištění, SMS pomáhají dětem naučit se číst

Dnes je docela známá teorie, že pokud děti a mladí lidé píšou často SMS zprávy, ztrácejí slovní zásobu a mohou mít dokonce i problémy s vhodným slovosledem ve větách, nebo nemusejí vyřčenou větu vůbec pochopit. SMS zprávy totiž mají „otupovat“ mozek tím, že většinou je napsáno to nejnutnější co nejkratší větou, není tak prostor pro „vlastní“ přemýšlení.

S novým výzkumem teď přišel tým vědců z univerzity v Coventry. Podle doktora Beverley Plestera je tato teorie alespoň z části chybná. Údajně ji způsobily předsudky, zprávy sice omezují slovní zásobu, údajně však velmi pomáhají v čtení. Pokud udělá odesílatel překlep, příjemce si musí slovo správně vyložit. Právě v nižším věku to může být dobré procvičování čtení.

Rozhodně by však neměl být tomuto výzkumu přisuzován velký význam, pravdou je totiž to co bylo řečeno dříve, mobily rozhodně nijak nadmíru nepřispívají dobrým jazykovým vlastnostem vašich dětí.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Převratné zjištění, SMS pomáhají dětem naučit se číst byla publikován 26. února 2009 v 20.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!