Firemní notebooky jsou často zneužívány

Průzkum společnosti Ponemon Institute chtěl zjistit, co všechno se děje na firemních noteboocích, jak je zaměstnanci využívají, co na nich dělají, atd. Průzkumu se účastnilo 3100 IT profesionálů.

Výsledky jsou docela očekávané. Pornografické obrázky, videa nebo odkazy na stránky byly nalezeny ve třech čtvrtinách firemních notebooků. Dvě třetiny zaměstnanců pak podle průzkumu mají „nevhodné“ kontakty a konverzace prostřednictvím e-mailu nebo IM buďto s jinými zaměstnanci, nebo s úplně cizími osobami.

23% až 33% dotázaných uvádí, že firemní notebook je jejich hlavním počítačem. Spousta notebooku je však poškozována, nezanedbatelným problémem je vyústění hněvu zaměstnanců destrukcí přístrojů. Není to však nic neobvyklého, sami si přiznejte kolikrát jste ze vzteku uhodili rukou do klávesnice nebo do monitoru.

Podle ředitelů firem je problém i poškození notebooků během cestování, nebo přímo jejich krádež. Následně je obrovské riziko zneužití údajů, které jsou v počítači uloženy, ať už jde o seznamy zákazníků, nebo údaje o peněžní situaci firmy.

Zdroj: PCWorld.com

Novinka Firemní notebooky jsou často zneužívány byla publikován 20. dubna 2009 v 09.48. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...