Firemní notebooky jsou často zneužívány

Průzkum společnosti Ponemon Institute chtěl zjistit, co všechno se děje na firemních noteboocích, jak je zaměstnanci využívají, co na nich dělají, atd. Průzkumu se účastnilo 3100 IT profesionálů.

Výsledky jsou docela očekávané. Pornografické obrázky, videa nebo odkazy na stránky byly nalezeny ve třech čtvrtinách firemních notebooků. Dvě třetiny zaměstnanců pak podle průzkumu mají „nevhodné“ kontakty a konverzace prostřednictvím e-mailu nebo IM buďto s jinými zaměstnanci, nebo s úplně cizími osobami.

23% až 33% dotázaných uvádí, že firemní notebook je jejich hlavním počítačem. Spousta notebooku je však poškozována, nezanedbatelným problémem je vyústění hněvu zaměstnanců destrukcí přístrojů. Není to však nic neobvyklého, sami si přiznejte kolikrát jste ze vzteku uhodili rukou do klávesnice nebo do monitoru.

Podle ředitelů firem je problém i poškození notebooků během cestování, nebo přímo jejich krádež. Následně je obrovské riziko zneužití údajů, které jsou v počítači uloženy, ať už jde o seznamy zákazníků, nebo údaje o peněžní situaci firmy.

Zdroj: PCWorld.com

Novinka Firemní notebooky jsou často zneužívány byla publikován 20. dubna 2009 v 09.48. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!