AOL zaznamenává velký propad zisků

America On-Line (AOL) hlásí citelný propad zisků. Příjmy klesly zhruba o 23 % na současných 867 milionů dolarů. Provozní zisk AOL klesl dokonce o 47 procent, nyní se pohybuje přibližně na 150 milionech dolarů.

Je docela zajímavou otázkou, proč AOL ztrácí zisk, zatímco například Google, který má velkou většinu svých zisků jen z reklamy posiluje a dokonce má za poslední období zisk o 6 % vyšší. Jelikož AOL již zažil propouštění a to docela výrazné, majitel, tedy skupina Time Warner už nemá příliš možností, jak začít šetřit.

Je jasné, že AOL se neosvědčila strategie transformace, kterou v poslední době prochází. Rozhodně bylo docela neobvyklým krokem i vyměnění některých vedoucích managerů za jiné.

AOL

Samozřejmě se objevuje mnoho teorií o dalším osudu AOLu. Jako nejjednodušší cesta se považuje odprodej některému investorovi, který by dokázal AOL vytáhnout z problémů a dostat ho konečně do kladných čísel. Právě s prodejem budou nejspíš souhlasit i akcionáři, zaměstnanci AOLu se však logicky bojí o svou další budoucnost.

Zdroj: ITWorld.com

Novinka AOL zaznamenává velký propad zisků byla publikován 4. května 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Co je identity management a jak firmě ušetří čas?
  6. CRM systém je kombinace obchodních strategií, softwaru a procesů
  7. Jak by měla probíhat tvorba eshopu na míru?
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. FreeForums.org - profesionální free fórum
  10. Repasované náplně do tiskárny jsou bezpečné a výhodné řešení

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!