AOL zaznamenává velký propad zisků

America On-Line (AOL) hlásí citelný propad zisků. Příjmy klesly zhruba o 23 % na současných 867 milionů dolarů. Provozní zisk AOL klesl dokonce o 47 procent, nyní se pohybuje přibližně na 150 milionech dolarů.

Je docela zajímavou otázkou, proč AOL ztrácí zisk, zatímco například Google, který má velkou většinu svých zisků jen z reklamy posiluje a dokonce má za poslední období zisk o 6 % vyšší. Jelikož AOL již zažil propouštění a to docela výrazné, majitel, tedy skupina Time Warner už nemá příliš možností, jak začít šetřit.

Je jasné, že AOL se neosvědčila strategie transformace, kterou v poslední době prochází. Rozhodně bylo docela neobvyklým krokem i vyměnění některých vedoucích managerů za jiné.

AOL

Samozřejmě se objevuje mnoho teorií o dalším osudu AOLu. Jako nejjednodušší cesta se považuje odprodej některému investorovi, který by dokázal AOL vytáhnout z problémů a dostat ho konečně do kladných čísel. Právě s prodejem budou nejspíš souhlasit i akcionáři, zaměstnanci AOLu se však logicky bojí o svou další budoucnost.

Zdroj: ITWorld.com

Novinka AOL zaznamenává velký propad zisků byla publikován 4. května 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...