AOL zaznamenává velký propad zisků

America On-Line (AOL) hlásí citelný propad zisků. Příjmy klesly zhruba o 23 % na současných 867 milionů dolarů. Provozní zisk AOL klesl dokonce o 47 procent, nyní se pohybuje přibližně na 150 milionech dolarů.

Je docela zajímavou otázkou, proč AOL ztrácí zisk, zatímco například Google, který má velkou většinu svých zisků jen z reklamy posiluje a dokonce má za poslední období zisk o 6 % vyšší. Jelikož AOL již zažil propouštění a to docela výrazné, majitel, tedy skupina Time Warner už nemá příliš možností, jak začít šetřit.

Je jasné, že AOL se neosvědčila strategie transformace, kterou v poslední době prochází. Rozhodně bylo docela neobvyklým krokem i vyměnění některých vedoucích managerů za jiné.

AOL

Samozřejmě se objevuje mnoho teorií o dalším osudu AOLu. Jako nejjednodušší cesta se považuje odprodej některému investorovi, který by dokázal AOL vytáhnout z problémů a dostat ho konečně do kladných čísel. Právě s prodejem budou nejspíš souhlasit i akcionáři, zaměstnanci AOLu se však logicky bojí o svou další budoucnost.

Zdroj: ITWorld.com

Novinka AOL zaznamenává velký propad zisků byla publikován 4. května 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Smajlíci
  5. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!