Severokorejci cvičí hackery

Hackeři v armádě? Proč ne, řekli si v KLDR a pustili se do výcviku počítačových hackerů. Jednotka má zatím sto členů, většinou jsou to mladí lidé, programátoři, nebo správci internetových sítí.

Hlavním cílem této nové armádní jednotky jsou především internetové servery USA a nejúhlavnějšího nepřítele, Korejské republiky se kterou KLDR válčí od roku 1953. Hackeři jsou cvičeni v akademii v Pchjongjangu, výcvik je zaměřen především na teorii. Více podrobností o výcviku bohužel nejde získat.

Do projektu se investují nemalé finance. Vzhledem k postavení KLDR a situace v zemi je zajímavé, že místo aby se peníze odesílaly do potřebných oblastí (rozvoj průmyslu,lékařské péče,…) investují se peníze do jednotky počítačových hackerů.

Jaký je názor USA a Korejské republiky zatím není jasné, pro tyto země by však ohrožení nemělo být až tak vážné, minimálně USA má prostředky, díky kterým může útok hackerů velmi dobře odrazit.

Zdroj: The Inquirer

Novinka Severokorejci cvičí hackery byla publikován 6. května 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!