Intel dostane pokutu miliardy Eur

Intel pravděpodobně dostane pokutu ve výši celé jedné miliardy Eur za zneužívání dominantního postavení na trhu. Celá věc se dostala až k Evropské komisi na popud jiné společnosti, AMD, která si stěžovala, že Intel používá nedovolené obchodní praktiky.

A v čem tkví problém? Intel měl údajně výrobcům notebooků a stolních počítačů nabízet speciální cenová zvýhodnění, pokud se rozhodli odebírat procesory pouze od Intelu. V praxi to vypadalo tak, že výrobci byla nabídnutá velká sleva, pokud bude ve svých přístrojích používat procesory od Intelu. K tomu se měl výrobce zavázat smlouvou.

Evropská komise musí brát při udělování pokuty ohled na zisk firmy, jelikož Intel vydělal za loňský rok relativně slušné peníze, pokuta by se mohla pohybovat až v hodnotách 2,79 miliardy dolarů. Zajímavé na celé situaci je to, že díky nižším cenám mohli zákazníci nakoupit počítače za velmi zajímavé ceny.

Novinka Intel dostane pokutu miliardy Eur byla publikován 12. května 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...