Intel dostane pokutu miliardy Eur

Intel pravděpodobně dostane pokutu ve výši celé jedné miliardy Eur za zneužívání dominantního postavení na trhu. Celá věc se dostala až k Evropské komisi na popud jiné společnosti, AMD, která si stěžovala, že Intel používá nedovolené obchodní praktiky.

A v čem tkví problém? Intel měl údajně výrobcům notebooků a stolních počítačů nabízet speciální cenová zvýhodnění, pokud se rozhodli odebírat procesory pouze od Intelu. V praxi to vypadalo tak, že výrobci byla nabídnutá velká sleva, pokud bude ve svých přístrojích používat procesory od Intelu. K tomu se měl výrobce zavázat smlouvou.

Evropská komise musí brát při udělování pokuty ohled na zisk firmy, jelikož Intel vydělal za loňský rok relativně slušné peníze, pokuta by se mohla pohybovat až v hodnotách 2,79 miliardy dolarů. Zajímavé na celé situaci je to, že díky nižším cenám mohli zákazníci nakoupit počítače za velmi zajímavé ceny.

Novinka Intel dostane pokutu miliardy Eur byla publikován 12. května 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  2. Rozzlobenimuzi.com
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!