O práci v Seagate přichází dalších 1100 lidí

Tagy:  Seagate, propouštění

O práci u jednoho z největších výrobců pevných disků přichází 1100 lidí. Ti by měli opustit brány firmy do konce června tohoto roku. Restrukturalizace firmy bude stát Seagate přibližně 72 miliónů dolarů. Částka vynaložená do restrukturalizace by se však měla společnosti bohatě vrátit, očekávaná úspora je cca. 125 miliónů dolarů ročně.

Prozatím byly uzavřené dvě vývojové střediska, jak to bude s dalšími pobočkami firmy se prozatím neví. Jelikož Seagate již delší dobu vykazuje mnohem nižší zisky, sáhlo se dokonce k výměně výkonných ředitelů. Problémy způsobuje hospodářská krize, kvůli které klesá odbyt a tím logicky i zisk firem.

Seagate se může prozatím těšit tím, že úplně na dně ještě není a pravděpodobně se mu podaří z aktuálních problémů dostat. Propady zisků však mohou zpomalovat vývoj nových produktů, je tedy možné, že místo toho aby byly představovány nové pevné disky,Seagate se bude orientovat hlavně na výrobu zavedených a spolehlivých tipů, u kterých má zajištěn relativně dobrý odbyt.

Zdroj: Channelregister­.co.uk

Novinka O práci v Seagate přichází dalších 1100 lidí byla publikován 14. května 2009 v 20.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...