Google Chrome 2.0 je tu

Jedna z nejdůležitějších verzí internetového prohlížeče Google Chrome je tady. Verze 2.0.172.28 je důležitá hlavně z toho důvodu, že přináší obrovský počet nových vylepšení a hlavně by se měl rapidně zvýšit výkon celého prohlížeče. Celkový počet vylepšení a úprav jde do několika stovek.

Výkon je zvýšen přibližně o 30 %, našlo se dokonce několik uživatelů, kteří tvrdí, že jim výkon stoupl skoro o 50 %. Na svědomí to má hlavně nová verze technologie WebKit a vylepšeno bylo také JavaScriptové jádro. Google se také snaží dohonit ostatní prohlížeče, proto bylo implantováno několik funkcí, které většina prohlížečů má, jen Chrome je doposud neměl. Jde například o zvětšení okna na celou obrazovku, nebo o automatické doplňování formulářů, které spouště uživatelů chybělo. Stránku nyní lze libovolně přibližovat a oddalovat.

Stabilita Google Chrome by se také měla o dost zlepšit, bylo opraveno takřka 300 chyb, které způsobovaly pády aplikace. Na serveru Youtube.com bylo navíc vloženo video, které ve stručnosti ukazuje některé úpravy.

Novou verzi Google Chrome lze stáhnout z oficiálních stránek.

Zdroj: PCMag.com

Novinka Google Chrome 2.0 je tu byla publikován 23. května 2009 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...