Intel koupí za 884 miliónů dolarů firmu Wind River

Tagy:  Intel koupí firmu, Intel koupí software firmu Wind River, Intel a Wind River dohoda jistá

Gigant na poli počítačového hardware- firma Intel se rozhodla odkoupit za neuvěřitelných 884 mil. $ firmu Wind River, která vyvíjí software pro embedded zařízení. Dohoda je téměř jistá a k předpokládané fúzi firem dojde jež letos v létě. Intel se tak snaží prosadit nejen na poli s PC hardwarem, ale díky procesorům Atom a koupi Wind River i na poli embedded zařízení (specializovaná zařízení nebo například mobily).

Wind River logo

Wind River logo

Firma Intel vznikla roku 1968, zkratka je Integrated Electronics Corporation. Založili ji Robert Noyc a Gordon Moore. Dnes je firma známá především výrobou procesorů, grafických karet a jiných příslušenství. Počet zaměstnanců k roku 2008 byl více než 83 tis a profit firmy za stejný rok 5,3 miliard dolarů.

Firma Wind River byla založena roku 1981, v současnosti zaměstnává přes 1600 lidí a její příjmy za loňský rok činí úctyhodných 359,7 miliónů dolarů.

Novinka Intel koupí za 884 miliónů dolarů firmu Wind River byla publikován 5. června 2009 v 13.30. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!