Intel koupí za 884 miliónů dolarů firmu Wind River

Tagy:  Intel koupí firmu, Intel koupí software firmu Wind River, Intel a Wind River dohoda jistá

Gigant na poli počítačového hardware- firma Intel se rozhodla odkoupit za neuvěřitelných 884 mil. $ firmu Wind River, která vyvíjí software pro embedded zařízení. Dohoda je téměř jistá a k předpokládané fúzi firem dojde jež letos v létě. Intel se tak snaží prosadit nejen na poli s PC hardwarem, ale díky procesorům Atom a koupi Wind River i na poli embedded zařízení (specializovaná zařízení nebo například mobily).

Wind River logo

Wind River logo

Firma Intel vznikla roku 1968, zkratka je Integrated Electronics Corporation. Založili ji Robert Noyc a Gordon Moore. Dnes je firma známá především výrobou procesorů, grafických karet a jiných příslušenství. Počet zaměstnanců k roku 2008 byl více než 83 tis a profit firmy za stejný rok 5,3 miliard dolarů.

Firma Wind River byla založena roku 1981, v současnosti zaměstnává přes 1600 lidí a její příjmy za loňský rok činí úctyhodných 359,7 miliónů dolarů.

Novinka Intel koupí za 884 miliónů dolarů firmu Wind River byla publikován 5. června 2009 v 13.30. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...