Rusové obviňují Microsoft z nekalé soutěže

Tagy:  Microsoft, notebook, netbook, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Rusko

Rusko chce poslat na Microsoft svůj antimonopolní úřad. V čem je problém? Jak jistě všichni víte, pro Windows XP byla ukončena podpora (s výjimkou bezpečnostních aktualizací), navíc i bezpečnostní aktualizace přestanou být za nějakou dobu nabízeny. Většina uživatelů tak bude muset zvolit upgrade na Windows Vista nebo Windows 7. A právě to označují Rusové za nekalou soutěž – podle nich tak jsou zákazníci zbytečně tlačeni do toho, aby si zakoupili nové operační systémy.

Shodou náhod se ****Microsoft navíc rozhodl ukončit pro většinu trhů prodej Windows XP, aktuálně bývají k dostání už jen k nízko nákladovým notebookům nebo netbookům. Zajímavé na celé situaci je to, že Microsoft zatím o plánových krocích Ruska vůbec nic neví, i podle tiskové mluvčí Microsoftu se dozvěděli o celé situaci prostřednictvím zpravodajských agentur.

Otázka jak Microsoft dopadne je samozřejmě ve hvězdách. Na internetu lze nalézt jak názory, které souhlasí s počínáním Rusů, tak i názory které považují celou věc za špatný vtip a o nějakém soudním řešení celé záležitosti pochybují.

Zdroj: Reuters.com

Novinka Rusové obviňují Microsoft z nekalé soutěže byla publikován 7. června 2009 v 22.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...