Rusové obviňují Microsoft z nekalé soutěže

Rusko chce poslat na Microsoft svůj antimonopolní úřad. V čem je problém? Jak jistě všichni víte, pro Windows XP byla ukončena podpora (s výjimkou bezpečnostních aktualizací), navíc i bezpečnostní aktualizace přestanou být za nějakou dobu nabízeny. Většina uživatelů tak bude muset zvolit upgrade na Windows Vista nebo Windows 7. A právě to označují Rusové za nekalou soutěž – podle nich tak jsou zákazníci zbytečně tlačeni do toho, aby si zakoupili nové operační systémy.

Shodou náhod se ****Microsoft navíc rozhodl ukončit pro většinu trhů prodej Windows XP, aktuálně bývají k dostání už jen k nízko nákladovým notebookům nebo netbookům. Zajímavé na celé situaci je to, že Microsoft zatím o plánových krocích Ruska vůbec nic neví, i podle tiskové mluvčí Microsoftu se dozvěděli o celé situaci prostřednictvím zpravodajských agentur.

Otázka jak Microsoft dopadne je samozřejmě ve hvězdách. Na internetu lze nalézt jak názory, které souhlasí s počínáním Rusů, tak i názory které považují celou věc za špatný vtip a o nějakém soudním řešení celé záležitosti pochybují.

Zdroj: Reuters.com

Novinka Rusové obviňují Microsoft z nekalé soutěže byla publikován 7. června 2009 v 22.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!