Rusové obviňují Microsoft z nekalé soutěže

Tagy:  Microsoft, notebook, netbook, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Rusko

Rusko chce poslat na Microsoft svůj antimonopolní úřad. V čem je problém? Jak jistě všichni víte, pro Windows XP byla ukončena podpora (s výjimkou bezpečnostních aktualizací), navíc i bezpečnostní aktualizace přestanou být za nějakou dobu nabízeny. Většina uživatelů tak bude muset zvolit upgrade na Windows Vista nebo Windows 7. A právě to označují Rusové za nekalou soutěž – podle nich tak jsou zákazníci zbytečně tlačeni do toho, aby si zakoupili nové operační systémy.

Shodou náhod se ****Microsoft navíc rozhodl ukončit pro většinu trhů prodej Windows XP, aktuálně bývají k dostání už jen k nízko nákladovým notebookům nebo netbookům. Zajímavé na celé situaci je to, že Microsoft zatím o plánových krocích Ruska vůbec nic neví, i podle tiskové mluvčí Microsoftu se dozvěděli o celé situaci prostřednictvím zpravodajských agentur.

Otázka jak Microsoft dopadne je samozřejmě ve hvězdách. Na internetu lze nalézt jak názory, které souhlasí s počínáním Rusů, tak i názory které považují celou věc za špatný vtip a o nějakém soudním řešení celé záležitosti pochybují.

Zdroj: Reuters.com

Novinka Rusové obviňují Microsoft z nekalé soutěže byla publikován 7. června 2009 v 22.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!