Inzerát: Potřebujeme 10 000 počítačových odborníků. Zn. Americká vláda

Tagy:  armáda, hacker, bezpečnost, internet, internetová bezpečnost

Nedávno jsme Vás informovali o tom, že vláda v USA chce zlepšit internetovou bezpečnost jak svých úředníků a zaměstnanců, tak prostých lidí. O celém problému celkem zaníceně hovořil prezident Obama, nepočítal však s tím, že se objeví jeden výrazný problém. Jaký? Je málo počítačových odborníků.

James Christy z US. Army, který má nabírání nových lidí na starosti se netajil tím, že původní plán bylo poměřit síly počítačových odborníků na jakési olympiádě, která by pak určila vítěze a ti by pro vládu začali pracovat. Je jasné, že bez odborníků spolehlivých a „zaběhlých“ v oboru se nedá žádný velký projekt rozjíždět. Celkově by bylo třeba pro vývin lepší obrany před útoky hackerů a jiných zločinců zhruba deset tisíc počítačových odborníků.

Samozřejmě svou roli hrají i finance, pokud bude uchazečům nabídnut dobrý plat a nějaké výhody, je možné, že se jich najde spousta. Právě v této oblasti nechce vláda nechat nic napospas osudu, možní zaměstnanci tak mají jistotu, že finančně na tom rozhodně špatně nebudou.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Inzerát: Potřebujeme 10 000 počítačových odborníků. Zn. Americká vláda byla publikován 9. června 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...