Máme se bát Bredolabu?

Na počítače v České republice začíná útočit nový trojský kůň Bredolab.AA. Varování nelze brát na lehkou váhu, Bredolab aktuálně překonal i známý vir Conficker, Bredolab má momentálně mezi veškerými viry zaznamenanými u nás i na Slovensku podíl sedmi procent.

Bredolab je velmi nebezpečný hlavně tím, že se snaží vypnout bezpečnostní procesory, které jsou na počítači spuštěny. Uživatel, který na počítači pracuje se tak vůbec o hrozbě nemusí dozvědět. Jeho hlavním úkolem je dostat do počítače další škodlivé kódy, umí totiž komunikovat se „svým“ serverem, navíc se umí „množit“, tedy kopírovat se do systémových souborů.

Největší hrozbou stále zůstává červ Conficker, ve světě má mezi viry nejvyšší procentuální podíl. Pokud máte smůlu a Váš antivirový program Conficker ve Vašem počítači objevil, je možné se červa zbavit prostřednictvím utility Eset Conficker Removal Tool, která ho dokáže ze systému odstranit.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Máme se bát Bredolabu? byla publikován 13. července 2009 v 12.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Smajlíci
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Katastrální mapy online
  6. Adobe Acrobat reader 8 cz
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!