Máme se bát Bredolabu?

Tagy:  ESET, conficker, Bredolab, viry, červ, trojan

Na počítače v České republice začíná útočit nový trojský kůň Bredolab.AA. Varování nelze brát na lehkou váhu, Bredolab aktuálně překonal i známý vir Conficker, Bredolab má momentálně mezi veškerými viry zaznamenanými u nás i na Slovensku podíl sedmi procent.

Bredolab je velmi nebezpečný hlavně tím, že se snaží vypnout bezpečnostní procesory, které jsou na počítači spuštěny. Uživatel, který na počítači pracuje se tak vůbec o hrozbě nemusí dozvědět. Jeho hlavním úkolem je dostat do počítače další škodlivé kódy, umí totiž komunikovat se „svým“ serverem, navíc se umí „množit“, tedy kopírovat se do systémových souborů.

Největší hrozbou stále zůstává červ Conficker, ve světě má mezi viry nejvyšší procentuální podíl. Pokud máte smůlu a Váš antivirový program Conficker ve Vašem počítači objevil, je možné se červa zbavit prostřednictvím utility Eset Conficker Removal Tool, která ho dokáže ze systému odstranit.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Máme se bát Bredolabu? byla publikován 13. července 2009 v 12.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...