Vážný problém - Twitter hacknut

Tagy:  Twitter

Pod těžkým útokem hackera, který si říká Croll se ocitnula síť Twitter. Hacker se dostal prakticky do všeho, dokázal si stáhnout platy zaměstnanců, jejich přihlašovací údaje k různým online službám, dokonce i k e-mailovým schránkám. Croll si dokázal najít i takové věci jako jídla, která mají zaměstnanci rádi či návrhy interiéru nových kanceláří.

Samotné vedení Twitteru sice považuje celou věc za závažnou, avšak oficiálně nejsou ztráty vůbec tak velké jak to vypadá. Získané údaje prý útočníkovi stejně k ničemu nebudou, všichni zaměstnanci byli totiž před nebezpečím varování. Bohužel Twitteru vůbec nehraje do karet to, že už kdysi pod útokem stejného hackera byl.

Pro Twitter to znamená především to, že by se měla upravit, popřípadě inovovat bezpečnostní opatření proti hackerům. My můžeme pouze doufat, že se podobná situace už nebude opakovat.

Zdroj: Korben.info

Novinka Vážný problém - Twitter hacknut byla publikován 18. července 2009 v 14.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!