Sony a Google - dohoda

Tagy:  google, internet explorer, prohlížeče, Firefox, chrome, google chrome

Trh s notebooky možná trošičku ovlivní nová dohoda mezi společností Sony a gigantem Google. Sony, které vyrábí notebooky Vaio se rozhodl, že bude do notebooku předinstalovávat internetový prohlížeč Google Chrome.

Podle některých médií se chystá Google oslovit i jiné výrobce výpočetní techniky, především notebooků. Doposud byl v drtivé většině počítačů předinstalováván IE, neboť ho uživatelé dostávali v rámci nainstalovaného operačního systému.U Sony nahradil Google Chrome prohlížeč Internet Explorer od Microsoftu.

Zájmena pro tržní podíl Chrome je to velmi dobrá zpráva, aktuálně si Chrome drží okolo 2,6 % tržního podílu, společně s prohlížečem Safari od Applu. 2,6 % je velmi dobrý výsledek, navíc za relativně krátkou dobu. Microsoft dohodu zatím nijak nekomentoval, aktuálně má dosti starostí s rozjíždějícím se portálem Bing.com.

Zdroj: Blog.seattlepi­.com

Novinka Sony a Google - dohoda byla publikován 3. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!