iMac a Mac Pro dostávají grafické karty od AMD

Tagy:  ATI, mac, apple, imac, grafika, grafická karta, karta

AMD, která vyvíjí grafické karty ATI Radeon HD 4800, jsou nyní využívány ve výkonných počítačích iMac a Mac Pro. Vývojáři aplikací pro Apple, respektive pro Mac mohou navíc nyní využívat technologie ATI Stream, která umožňuje vytvářet aplikace tak, aby byla zohledněno čerpání prostředků procesoru i paměti.

Grafická karta ATI Radeon 4870 je využita v Macu Pro, na rozdíl od karty ATI Radeon 4850, která je určena pro nejnovější iMac. Tyto karty jsou určeny především pro hráče počítačových her a pro náročnější uživatele.

Ati radeon

Ati radeon

Karta Radeon HD 4870 se prodává za cenu okolo 300 dolarů, stal se z ní relativně silný konkurent jiné karty, GeForce 9800 GTX. Radeon 4870 se pyšní především velmi tichým chodem. O něco levnější Radeon HD 4850 stojí okolo 229 dolarů.

Zatím není známé, jak se díky implantování nových karet změní cena počítačů iMac a Mac Pro, o žádný veliký skok by ale jít nemělo.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka iMac a Mac Pro dostávají grafické karty od AMD byla publikován 4. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!