iMac a Mac Pro dostávají grafické karty od AMD

Tagy:  ATI, mac, apple, imac, grafika, grafická karta, karta

AMD, která vyvíjí grafické karty ATI Radeon HD 4800, jsou nyní využívány ve výkonných počítačích iMac a Mac Pro. Vývojáři aplikací pro Apple, respektive pro Mac mohou navíc nyní využívat technologie ATI Stream, která umožňuje vytvářet aplikace tak, aby byla zohledněno čerpání prostředků procesoru i paměti.

Grafická karta ATI Radeon 4870 je využita v Macu Pro, na rozdíl od karty ATI Radeon 4850, která je určena pro nejnovější iMac. Tyto karty jsou určeny především pro hráče počítačových her a pro náročnější uživatele.

Ati radeon

Ati radeon

Karta Radeon HD 4870 se prodává za cenu okolo 300 dolarů, stal se z ní relativně silný konkurent jiné karty, GeForce 9800 GTX. Radeon 4870 se pyšní především velmi tichým chodem. O něco levnější Radeon HD 4850 stojí okolo 229 dolarů.

Zatím není známé, jak se díky implantování nových karet změní cena počítačů iMac a Mac Pro, o žádný veliký skok by ale jít nemělo.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka iMac a Mac Pro dostávají grafické karty od AMD byla publikován 4. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Katastrální mapy online
  10. Světlo: Kompletní Edice – Mistrovské ovládání světla

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!