Chcete vědět heslo k cizímu účtu? Najměte si hackera

Tagy:  Hacker, bezpečnost, heslo

Velmi podivné praktiky některých internetových serverů odhalil deník Washington Post. Na internetu prý běžně existují služby, na kterých si můžete za poplatek opatřit heslo k cizímu účtu e-mailové pošty, profilu na Facebooku, nebo na Twitteru.

Údajně si objednávali služby hackerů například žárlivé manželky, které chtěly projít e-mailovou poštu svým manželům při podezření z nevěry, atd. Internetové servery, které „dohazovaly“ hackerům práci byly naprosto normálně dostupné odkudkoliv ze světa, byly přístupné na adresách YourHackerz.com, Piratecrackers.com a podobných. Poplatky za služby prý nebyly příliš velké, navíc fungoval zajímavý způsob dokazování splněné práce. Někdo si objednal například heslo pro vstup do e-mailové schránky jiného člověka, hackeři se do ní dostali, udělali screen obrazovky a tento screen poslali zákazníkovi, jako důkaz o úspěšném splnění práce. Ten pak zaplatil smluvený poplatek.

Bohužel, ve většině států nedostanete za takový skutek nějaké větší potrestání, většinou je celá věc hodnocena jako přestupek.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Chcete vědět heslo k cizímu účtu? Najměte si hackera byla publikován 10. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...