Sharp vyvíjí větší Blu-ray disky

Tagy:  Blu-ray, disky, sharp, media, DVD

Aktuálně je jeden Blu-ray disk schopen pojmout až 80 GB dat. To se však může zdát někomu málo, společnost Sharp se proto pustila do vývoje ještě větší Blu-ray disku, který by měl zvládat rychlost čtení až 8×.

Vyvíjený disk dokáže pojmout až 100 GB dat. Jak se to podařilo? Díky přidání dalších vrstev na medium a hlavně díky lepší technologii laseru. Nový laser dokáže vyvinout paprsek o vlnové délce pouhých 405 nm, zatímco u DVD mechanik dokázal laser působitv maximální vlnové délce 600 nm.

Samozřejmě před celým výrobkem je ještě nutné absolvovat proces schvalování, zkoušek a posuzování nového disku, pokud by šlo vše dobře, nových Blu-ray disků bychom se mohli dočkat na konci tohoto, nebo na začátku příštího roku. Největší otázkou je cena, která pravděpodobně u takto výkoného media nebude nízká. Rovněž má Blu-ray v současnosti ještě obrovskou konkurenci ve formě DVD nosičů.

Zdroj: Techon.nikkeib­p.co.jp

Novinka Sharp vyvíjí větší Blu-ray disky byla publikován 16. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!