Sharp vyvíjí větší Blu-ray disky

Tagy:  Blu-ray, disky, sharp, media, DVD

Aktuálně je jeden Blu-ray disk schopen pojmout až 80 GB dat. To se však může zdát někomu málo, společnost Sharp se proto pustila do vývoje ještě větší Blu-ray disku, který by měl zvládat rychlost čtení až 8×.

Vyvíjený disk dokáže pojmout až 100 GB dat. Jak se to podařilo? Díky přidání dalších vrstev na medium a hlavně díky lepší technologii laseru. Nový laser dokáže vyvinout paprsek o vlnové délce pouhých 405 nm, zatímco u DVD mechanik dokázal laser působitv maximální vlnové délce 600 nm.

Samozřejmě před celým výrobkem je ještě nutné absolvovat proces schvalování, zkoušek a posuzování nového disku, pokud by šlo vše dobře, nových Blu-ray disků bychom se mohli dočkat na konci tohoto, nebo na začátku příštího roku. Největší otázkou je cena, která pravděpodobně u takto výkoného media nebude nízká. Rovněž má Blu-ray v současnosti ještě obrovskou konkurenci ve formě DVD nosičů.

Zdroj: Techon.nikkeib­p.co.jp

Novinka Sharp vyvíjí větší Blu-ray disky byla publikován 16. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!