Sharp vyvíjí větší Blu-ray disky

Tagy:  Blu-ray, disky, sharp, media, DVD

Aktuálně je jeden Blu-ray disk schopen pojmout až 80 GB dat. To se však může zdát někomu málo, společnost Sharp se proto pustila do vývoje ještě větší Blu-ray disku, který by měl zvládat rychlost čtení až 8×.

Vyvíjený disk dokáže pojmout až 100 GB dat. Jak se to podařilo? Díky přidání dalších vrstev na medium a hlavně díky lepší technologii laseru. Nový laser dokáže vyvinout paprsek o vlnové délce pouhých 405 nm, zatímco u DVD mechanik dokázal laser působitv maximální vlnové délce 600 nm.

Samozřejmě před celým výrobkem je ještě nutné absolvovat proces schvalování, zkoušek a posuzování nového disku, pokud by šlo vše dobře, nových Blu-ray disků bychom se mohli dočkat na konci tohoto, nebo na začátku příštího roku. Největší otázkou je cena, která pravděpodobně u takto výkoného media nebude nízká. Rovněž má Blu-ray v současnosti ještě obrovskou konkurenci ve formě DVD nosičů.

Zdroj: Techon.nikkeib­p.co.jp

Novinka Sharp vyvíjí větší Blu-ray disky byla publikován 16. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...