Nový standard WiFi 802.11n schválen

Tagy:  Wifi, internet, připojení, bezdrát

Oblíbená technologie WiFi byla organizací IEEE konečně schválena v novém standardu IEEE 802.11n. Největším lákadlem nové verze je hlavně vyšší rychlost a lepší dosah. Doba mezi návrhem a schválením byla dlouhá, čekalo se celých sedm let, než nová technologie 802.11n bude schválena.

Zrychlení oproti předchozí variantě 802.11g je téměř jedenáctinásobné. Zlepšena je také odolnost vůči rušení díky použití technologie MIMO, pokud tedy využíváte připojení přes WiFi a je v okolí více přístrojů, které ho přijímaly také, zařízení se někdy mohla „hádat“. Rovněž byla rozšířena šířka kanálu pro komunikaci, což zamezilo zmiňovanému „hádání“.

Samozřejmě bude chvíli trvat, než začnou nově vyráběná zařízení standard 802.11n podporovat. První notebooky a bezdrátové periferie prošly upgradem na nový standard už tento měsíc. Postupně by tak měl počet zařízení narůstat.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Nový standard WiFi 802.11n schválen byla publikován 16. září 2009 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Katastrální mapy online
  10. Světlo: Kompletní Edice – Mistrovské ovládání světla

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!