Nový standard WiFi 802.11n schválen

Tagy:  Wifi, internet, připojení, bezdrát

Oblíbená technologie WiFi byla organizací IEEE konečně schválena v novém standardu IEEE 802.11n. Největším lákadlem nové verze je hlavně vyšší rychlost a lepší dosah. Doba mezi návrhem a schválením byla dlouhá, čekalo se celých sedm let, než nová technologie 802.11n bude schválena.

Zrychlení oproti předchozí variantě 802.11g je téměř jedenáctinásobné. Zlepšena je také odolnost vůči rušení díky použití technologie MIMO, pokud tedy využíváte připojení přes WiFi a je v okolí více přístrojů, které ho přijímaly také, zařízení se někdy mohla „hádat“. Rovněž byla rozšířena šířka kanálu pro komunikaci, což zamezilo zmiňovanému „hádání“.

Samozřejmě bude chvíli trvat, než začnou nově vyráběná zařízení standard 802.11n podporovat. První notebooky a bezdrátové periferie prošly upgradem na nový standard už tento měsíc. Postupně by tak měl počet zařízení narůstat.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Nový standard WiFi 802.11n schválen byla publikován 16. září 2009 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...