Akcionáři Microsoftu možná budou moci mluvit do platů vedení

Tagy:  Microsoft, akcie, peníze

K celkem nečekanému kroku se chystá Microsoft. Hodlá totiž umožnit akcionářům společnosti, aby mohli projevit svůj názor na platy vedoucích zaměstnanců. Všichni akcionáři budou mít právo vyjádřit se k platům pouze členů správní rady, na ostatní osoby se tato možnost nevztahuje.

Microsoft tak vyslyšel prosby některých akcionářů, kteří chtěli mít větší přehled o platech vedení, které jsou někdy příliš nadhodnocené. O platech se bude hlasovat jednou za tři roky, vyjádření akcionářů sice nebude pro vedení závazné, podle zdrojů z Microsoftu ale budou všechny náměty důkladně prošetřeny a v případě, že bude zjištěno alespoň malé opodstatnění, bude s osobou, která byla předmětem hlasování vedeno přezkoumání platu.

Zajímavý je však poměr platu k akciím, které vedení společnosti vlastní. Výkonný ředitel Steve Balmer dostává v průměru 665.833 dolarů základního platu, avšak akcie které vlastní přesahují hodnotu deseti miliard dolarů.

Zdroj: RCPMag.com

Novinka Akcionáři Microsoftu možná budou moci mluvit do platů vedení byla publikován 23. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!