Akcionáři Microsoftu možná budou moci mluvit do platů vedení

Tagy:  Microsoft, akcie, peníze

K celkem nečekanému kroku se chystá Microsoft. Hodlá totiž umožnit akcionářům společnosti, aby mohli projevit svůj názor na platy vedoucích zaměstnanců. Všichni akcionáři budou mít právo vyjádřit se k platům pouze členů správní rady, na ostatní osoby se tato možnost nevztahuje.

Microsoft tak vyslyšel prosby některých akcionářů, kteří chtěli mít větší přehled o platech vedení, které jsou někdy příliš nadhodnocené. O platech se bude hlasovat jednou za tři roky, vyjádření akcionářů sice nebude pro vedení závazné, podle zdrojů z Microsoftu ale budou všechny náměty důkladně prošetřeny a v případě, že bude zjištěno alespoň malé opodstatnění, bude s osobou, která byla předmětem hlasování vedeno přezkoumání platu.

Zajímavý je však poměr platu k akciím, které vedení společnosti vlastní. Výkonný ředitel Steve Balmer dostává v průměru 665.833 dolarů základního platu, avšak akcie které vlastní přesahují hodnotu deseti miliard dolarů.

Zdroj: RCPMag.com

Novinka Akcionáři Microsoftu možná budou moci mluvit do platů vedení byla publikován 23. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...