Další betaverze nového Thunderbirdu

Tagy:  Mozilla, Thunderbird, pošta, e-mail, beta

Oblíbený e-mailový klient Mozilla Thunderbird se pomalu a jistě blíží ke spuštění finální verze 3.0. Aktuálně byla vydána čtvrtá betaverze, která opět opravuje několik chyb, navíc přináší 200 nových změn. Prakticky nejdůležitější změnou je vylepšené a rozšířené vyhledávání.

Nový Thunderbird je založen na jádru Gecko 1.9.1.3, vraťme se ale zpět k vylepšenému vyhledávání. Nově je k dispozici možnost filtrovat výsledky dle odesílatele, přílohy, složek, kontaktního listu i podle časové osy. Nové vyhledávání Vám tak pomůže hlavně v případech, kdy máte velké množství pošty a potřebujete si rychle a jednoduše najít své zprávy. Navíc vyhledávání příliš nezatěžuje běh programu, nemusíte se tedy bát „zaseknutí“. Přepracován je i toolbar, který nově nabízí vyhledávání a umožňuje základní práci s příchozí poštou.

Celkově je Thunderbird i výkonnostně upraven tak, aby běh programu co nejméně zatěžoval počítač. Rychlost tak trochu vzrostla, rovněž by se mělo objevovat o něco méně chybových hlášek. Toto je pravděpodobně poslední betaverze, nyní bude následovat RC verze, finálního Thunderbirdu 3.0 by jsme se měli dočkat do konce tohoto roku.

Zdroj: Mozillamessagin­g.com

Novinka Další betaverze nového Thunderbirdu byla publikován 24. září 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...