Google připravil novou hru zaměřenou na vesmír

Tagy:  vesmír, hry, vzdělávání, encyklopedie, google

Google ve spolupráci s Madridskou astronomickou společností chystá novou výukovou hru. Pokud chcete trochu blíže poznat vesmír, máte právě teď možnost. Hra se jmenuje La Aventura del Universo a můžete ji najít na stránkách Googlu.

Hra je v podstatě test, který prověří vaše znalosti vesmíru a astronomie. Každý test se skládá z dvaceti otázek, celkem jich je v databázi asi dvě stě. Při každé otázce máte na výběr ze tří odpovědí, správná je jenom jedna. Pokud odpovíte správně, přehraje se Vám animace na téma odpovědi, pokud odpovíte špatně hra Vás poučí, jak to má vypadat správně. Vysvětlivky jsou většinou obrázky s textem, které poskytly organizace jako NASA nebo ESA.

Výhrou je následné pozorování objektů, ke kterým se vázaly otázky prostřednictvím aplikace Google Sky. Jelikož jsou otázky často celkem zapeklité, sestavuje se žebříček nejlepších hráčů. Bohužel jsou stránky zatím ve španělštině, brzy by jsme se měli dočkat alespoň anglické lokalizace.

Zdroj: Google.es

Novinka Google připravil novou hru zaměřenou na vesmír byla publikován 19. října 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...