Web Bílého domu nyní funguje v Drupalu

Tagy:  usa, amerika, prezident, drupal, bílý dům

Whitehouse.gov – to je web tzv. Bílého domu. Není takřka nikdo, kdo by jej neznal, Bílý dům je totiž sídlem prezidenta USA a kolem něj se točí velká mediální bouře. Málo která věc ujde očím novinářů. Právě zmiňovaný web ale nyní zaznamenal velkou změnu. Bude totiž fungovat v redakčním systému Drupal.

Mimochodem, web Bílého domu není prvním webem z amerických státních institucí, který Drupal využívá. Doteď ho používaly především různé projekty vlády nebo některé úřady. Přechod webu Whitehouse.gov na Drupal má prý být krokem vlády k větší otevřenosti a především má uspořit finance, které by se jinak musely věnovat na vývoj webu na zakázku. Navíc se počítá s tím, že Drupal dokáže být pro používání v takovém webu dost bezpečný a lehce ovladatelný.

Kromě webu Bílého domu využívá Drupal i mnoho jiných subjektů a to nejen v USA. Namátkou lze jmenovat například web TV Prima, internetové stránky zpěváka Robbieho Williamse nebo nakladatelství Universal Music.

Navíc se chystá i jedna větší akce, která se Drupalu týká. Jde o DrupalCamp Prague '09, uskuteční se tento víkend, vstup je zdarma, nutná je však registrace na www.drupalcamp.cz

Zdroj: Drupal.cz

Novinka Web Bílého domu nyní funguje v Drupalu byla publikován 28. října 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...