Firefox ničí IE, stoupá jeho tržní podíl

Souboj mezi dvěma prohlížeči, Firefoxem a Internet Explorerem se dále přiostřuje. Poslední údaje z průzkumů hovoří o tom, že Internet Explorer sice stále vládne, ****Firefox ale dokáže náskok postupně a pomaličku umazávat.

Pojďme ale hovořit v přesných číslech. Bez ohledu na verze ovládá IE 64,64 % trhu, Firefox 24,07 %. Safari i Chrome si udržují náskok před Operou a získávají si stále větší podíl na úkor IE. Safari má 4,42 %, Chrome 3,58 % a Opera je poslední s 2,17 %.

Bohužel však uživatelé internetu příliš nehledí na bezpečnost, respektive na aktualizace prohlížečů. Internet Explorer ve verzi 6.0 má 23,30 %, zatímco nejnovější verze 8.0 má pouze 2,42 %. Firefox má v nejnovější verzi 3.5 13,90 % podílu, dá se tak říct, že oproti IE myslí uživatelé Firefoxu „bezpečněji“.

U posledních dvou prohlížečů, Safari a Chrome mají nejnovější verze, oproti těm starým takřka 90 % podíl.

Zdroj: Arstechnica.com

Novinka Firefox ničí IE, stoupá jeho tržní podíl byla publikován 8. listopadu 2009 v 14.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  6. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  7. Smajlíci
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!