Firefox ničí IE, stoupá jeho tržní podíl

Tagy:  firefox, ie, internet explorer, safari, apple, chrome, google, opera, prohlížeče, internet

Souboj mezi dvěma prohlížeči, Firefoxem a Internet Explorerem se dále přiostřuje. Poslední údaje z průzkumů hovoří o tom, že Internet Explorer sice stále vládne, ****Firefox ale dokáže náskok postupně a pomaličku umazávat.

Pojďme ale hovořit v přesných číslech. Bez ohledu na verze ovládá IE 64,64 % trhu, Firefox 24,07 %. Safari i Chrome si udržují náskok před Operou a získávají si stále větší podíl na úkor IE. Safari má 4,42 %, Chrome 3,58 % a Opera je poslední s 2,17 %.

Bohužel však uživatelé internetu příliš nehledí na bezpečnost, respektive na aktualizace prohlížečů. Internet Explorer ve verzi 6.0 má 23,30 %, zatímco nejnovější verze 8.0 má pouze 2,42 %. Firefox má v nejnovější verzi 3.5 13,90 % podílu, dá se tak říct, že oproti IE myslí uživatelé Firefoxu „bezpečněji“.

U posledních dvou prohlížečů, Safari a Chrome mají nejnovější verze, oproti těm starým takřka 90 % podíl.

Zdroj: Arstechnica.com

Novinka Firefox ničí IE, stoupá jeho tržní podíl byla publikován 8. listopadu 2009 v 14.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!