Závažná bezpečnostní chyba u IE

Tagy:  chyba, ie, internet explorer, internet, explorer, microsoft, prohlížeč, bezpečnost, podvod, aktualizace

Společnost Microsoft byla nucena přiznat chybu v prohlížeči Internet Explorer, díky které by mohl být na vašem počítači spuštěn nebezpečný kód, popřípadě by mohl na počítač i zaútočit hacker.

Problém se týká IE verzí šest a sedm. Do problému se jejich uživatel může dostat velice jednoduše, stačí mu pouze navštívit podvodnou stránku, navíc pokud máte systém Windows XP SP3, zranitelnost je ještě větší. Starších verzí než je verze šest a novějších verzí se problém netýká, navíc případná ochrana před nebezpečím je velice jednoduchá. Pokud máte Windows Vista, doporučuje se spouštět IE v tzv. Protected Mode (Ochranný mód), nebo dočasně vypnout Java Script.

Na bezpečnostní záplatě se podle Microsoftu usilovně pracuje, pevně se však doufá, že bude aktualizace hotova co nejdříve, protože problémové verze prohlížeče využívá velký počet lidí (zhruba 40% uživatelů).

Zdroj: Microsoft.com

Novinka Závažná bezpečnostní chyba u IE byla publikován 26. listopadu 2009 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Katastrální mapy online
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!