Intel má 48-jádrový x86 procesor

Že v oblasti PC hardwaru se často můžeme dočkat různých překvapení není nic nového, pokud ale někdo sestrojí 48-jádrový procesor pro využití v počítačích, vyvolá to patřičný rozruch. A to se povedlo Intelu.

Nový procesor je založen na architektuře x86, i když byl už dříve sestrojen osmdesáti jádrový procesor, neměl architekturu x86 a byl určen jen k jednoduchým výpočtům. Samotný výkon procesoru sice není známý, ale každé jádro má 27 miliónů tranzistorů, od čehož by se dal výkon procesoru odvodit. Celkově je použita více než jedna miliarda tranzistorů, plocha čipu je 567 mm čtverečních. Při výrobě byla použita 45 nm technologie.

Intel dokonce připravil pro nový procesor speciální základní desku. Procesor absolvoval zátěžové testy, kdy běžel na počítači s Linuxem, aktuálně se procesor testuje na náročných aplikacích. Pokud ovšem toužíte po vánočním dárečku v podobě 48 jádrového procesoru budete zklamáni – Intel ho v obchodech prodávat nebude.

Zdroj: Theinquirer.net

Novinka Intel má 48-jádrový x86 procesor byla publikován 6. prosince 2009 v 12.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!