Intel má 48-jádrový x86 procesor

Tagy:  procesor, intel, jádra, počítač, procesory

Že v oblasti PC hardwaru se často můžeme dočkat různých překvapení není nic nového, pokud ale někdo sestrojí 48-jádrový procesor pro využití v počítačích, vyvolá to patřičný rozruch. A to se povedlo Intelu.

Nový procesor je založen na architektuře x86, i když byl už dříve sestrojen osmdesáti jádrový procesor, neměl architekturu x86 a byl určen jen k jednoduchým výpočtům. Samotný výkon procesoru sice není známý, ale každé jádro má 27 miliónů tranzistorů, od čehož by se dal výkon procesoru odvodit. Celkově je použita více než jedna miliarda tranzistorů, plocha čipu je 567 mm čtverečních. Při výrobě byla použita 45 nm technologie.

Intel dokonce připravil pro nový procesor speciální základní desku. Procesor absolvoval zátěžové testy, kdy běžel na počítači s Linuxem, aktuálně se procesor testuje na náročných aplikacích. Pokud ovšem toužíte po vánočním dárečku v podobě 48 jádrového procesoru budete zklamáni – Intel ho v obchodech prodávat nebude.

Zdroj: Theinquirer.net

Novinka Intel má 48-jádrový x86 procesor byla publikován 6. prosince 2009 v 12.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...