Prodej PC her stagnuje

Tagy:  počítačové hry, pc, trh, hry, prodej

Nedávný průzkum trhu odhalil klesání počtu prodaných počítačových her. Podle odhadů z loňského roku měl být prodej o 9% vyšší. Z minulého roku jsou známé čísla, kdy se tržby pohybovaly na úrovni 698 milionů dolarů, nyní jde jen o 573 miliónů.

Průzkum však bral v potaz jen prodávání krabicových verzí her v obchodech a nemyslel na internetové obchody, které v podstatě „táhnou“ herní průmysl. Samozřejmě se objevily teze o různých důvodech, proč jsou nyní obchody horší než v minulosti. Údajně za to nejvíce může volné stahování z internetu a vypalování médií.

Zajímavá je situace okolo konzolí, kdy nejlepší výsledky prodejnosti vykazuje Microsoft se svou PS3, naopak Nintendo a Xbox si příliš dobře nevedou. Navíc kamenné obchody nejsou příliš dobrým odbytištěm pro počítačové hry, a pokud se v nich nějaké hry prodávají většinou jsou to tituly s nižší cenou, které jsou zákonitě i méně známé.

Zdroj: Gamasutra.com

Novinka Prodej PC her stagnuje byla publikován 6. prosince 2009 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!