Prodej PC her stagnuje

Tagy:  počítačové hry, pc, trh, hry, prodej

Nedávný průzkum trhu odhalil klesání počtu prodaných počítačových her. Podle odhadů z loňského roku měl být prodej o 9% vyšší. Z minulého roku jsou známé čísla, kdy se tržby pohybovaly na úrovni 698 milionů dolarů, nyní jde jen o 573 miliónů.

Průzkum však bral v potaz jen prodávání krabicových verzí her v obchodech a nemyslel na internetové obchody, které v podstatě „táhnou“ herní průmysl. Samozřejmě se objevily teze o různých důvodech, proč jsou nyní obchody horší než v minulosti. Údajně za to nejvíce může volné stahování z internetu a vypalování médií.

Zajímavá je situace okolo konzolí, kdy nejlepší výsledky prodejnosti vykazuje Microsoft se svou PS3, naopak Nintendo a Xbox si příliš dobře nevedou. Navíc kamenné obchody nejsou příliš dobrým odbytištěm pro počítačové hry, a pokud se v nich nějaké hry prodávají většinou jsou to tituly s nižší cenou, které jsou zákonitě i méně známé.

Zdroj: Gamasutra.com

Novinka Prodej PC her stagnuje byla publikován 6. prosince 2009 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...