Playstation má patnácté narozeniny

V mediálním ruchu téměř zaniklo jedno veliké výročí, které mělo obrovský vliv na počítačovou, v tomto případě ale spíš konzolovou zábavu. Je to totiž už 15 let co se na trh dostala konzole Playstation. V Japonsku byla konzole uvedená na začátku prosince roku 1994, evropští zájemci však čekali takřka rok, v Evropě byl prodej spuštěn až 29. září 1995.

Následovníkem slavné „jedničky“ byla konzole PS 2, která se dočkala prodeje v březnu 2000. Tu pak po šesti letech nahradila PS 3, objevily se i různé limitované edice. O dalším následovníkovi se sice diskutuje, zatím však žádné oficiální zdroje nejsou.

Zajímavé je sledovat, jak se vyvíjela prodejnost této konzolové legendy. První verze se totiž prodalo úctyhodných 125 miliónů kusů, verze druhá byla dokonce ještě úspěšnější – bylo ohlášeno 138 miliónů prodaných přístrojů. „Trojce“ už se tak dobře nevede, oficiálně je ohlášeno okolo 27 miliónů kusů, které si našly své zákazníky.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Playstation má patnácté narozeniny byla publikován 7. prosince 2009 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!