Playstation má patnácté narozeniny

Tagy:  konzole, playstation, ps, ps 2, ps 3, hry pro playstation, výročí, konzolové hry

V mediálním ruchu téměř zaniklo jedno veliké výročí, které mělo obrovský vliv na počítačovou, v tomto případě ale spíš konzolovou zábavu. Je to totiž už 15 let co se na trh dostala konzole Playstation. V Japonsku byla konzole uvedená na začátku prosince roku 1994, evropští zájemci však čekali takřka rok, v Evropě byl prodej spuštěn až 29. září 1995.

Následovníkem slavné „jedničky“ byla konzole PS 2, která se dočkala prodeje v březnu 2000. Tu pak po šesti letech nahradila PS 3, objevily se i různé limitované edice. O dalším následovníkovi se sice diskutuje, zatím však žádné oficiální zdroje nejsou.

Zajímavé je sledovat, jak se vyvíjela prodejnost této konzolové legendy. První verze se totiž prodalo úctyhodných 125 miliónů kusů, verze druhá byla dokonce ještě úspěšnější – bylo ohlášeno 138 miliónů prodaných přístrojů. „Trojce“ už se tak dobře nevede, oficiálně je ohlášeno okolo 27 miliónů kusů, které si našly své zákazníky.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Playstation má patnácté narozeniny byla publikován 7. prosince 2009 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Srovnání výkonu internetových prohlížečů
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  5. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  6. Z pekla(eshopu) štěstí?
  7. Midomi.com - hledej a zpívej
  8. PhotoScape - Multifunkční pomocník zdarma
  9. Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty
  10. PlayStation Classic je tady. Připomeňte si legendární konzoli.

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!