Google vyhledávání - nyní i podle fotek?

Vývojáři Googlu zapracovali a pustili do ostrého provozu hned dvě novinky. První z nich je vyhledávání v reálném čase, druhá novinka je možnost hledání podle fotografií. Vyhledávání v aktuálním čase se hodí především v případě, kdy potřebujete něco najít například na Facebooku nebo Twitteru, Google bude zobrazovat výsledky především ze stránek různých skupin a společností, nemusíte mít tedy strach, že by se to co píšete na Zdi objevilo ve vyhledávání.

Zatím však funguje vyhledávání v reálném čase pouze pokud používáte anglickou verzi Googlu, na tuto technologii si v tuzemské jazykové lokalizaci budete muset ještě nějakou dobu počkat. I přesto ale vypadá novinka velice nadějně a rozhodně si najde uplatnění.

Druhou novinku si ale užijí zatím pouze uživatelé operačního systému Android. Ve zkratce jde o to, že pokud vložíte nějaký obrázek přes službu Google Goggles, v centru Googlu se fotka automaticky analyzuje, provede se zápis hlavních parametrů a informací o fotce a tento soubor je založen do vyhledávače. Následně pak Googlu vyhledá podobné objekty na fotografiích po celém světě.

Zdroj: ITwire.com

Novinka Google vyhledávání - nyní i podle fotek? byla publikován 9. prosince 2009 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Smajlíci
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!