Google vyhledávání - nyní i podle fotek?

Tagy:  google, vyhledávač, technologie, hledání, fotky

Vývojáři Googlu zapracovali a pustili do ostrého provozu hned dvě novinky. První z nich je vyhledávání v reálném čase, druhá novinka je možnost hledání podle fotografií. Vyhledávání v aktuálním čase se hodí především v případě, kdy potřebujete něco najít například na Facebooku nebo Twitteru, Google bude zobrazovat výsledky především ze stránek různých skupin a společností, nemusíte mít tedy strach, že by se to co píšete na Zdi objevilo ve vyhledávání.

Zatím však funguje vyhledávání v reálném čase pouze pokud používáte anglickou verzi Googlu, na tuto technologii si v tuzemské jazykové lokalizaci budete muset ještě nějakou dobu počkat. I přesto ale vypadá novinka velice nadějně a rozhodně si najde uplatnění.

Druhou novinku si ale užijí zatím pouze uživatelé operačního systému Android. Ve zkratce jde o to, že pokud vložíte nějaký obrázek přes službu Google Goggles, v centru Googlu se fotka automaticky analyzuje, provede se zápis hlavních parametrů a informací o fotce a tento soubor je založen do vyhledávače. Následně pak Googlu vyhledá podobné objekty na fotografiích po celém světě.

Zdroj: ITwire.com

Novinka Google vyhledávání - nyní i podle fotek? byla publikován 9. prosince 2009 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!