Intel opět zažalován

Intel zřejmě čelí další žalobě. Nedávno mu byla udělena pokuta 1,06 miliardy eur od Evropské komise, Intel byl totiž zažalován společností AMD, že zneužívá své dominantní pozice na trhu. V podstatě šlo o to, že Intel nabízel výrobcům počítačů výrazné slevy na své produkty, pokud nebudou využívat výrobky konkurenčního AMD. Částku 1,25 miliardy dolarů pak zaplatil Intel přímo AMD, jakožto „odškodnění“.

Aktuálně se má situace tak, že se Intel odvolal proti pokutě. Do celé situace se ale ještě vložila FTC, což je federální obchodní komise, která působí v USA, stará se o ochranu spotřebitelů. FTC se vyjádřila v tom smyslu, že pravděpodobně bude navrhovat další soudní proces, po prohlášení se stalo to, že akcie Intelu spadly téměř o dvě procenta, což samozřejmě nelibě nesou hlavně akcionáři.

Intel logo

Intel logo

Jakmile se propadly akcie Intelu, téměř osm procent však získaly akcie společnosti nVidia, která se s Intelem také soudí. Jak se celá situace bude vyvíjet je nejasné, každopádně Intel bude mít asi v dohledné době hodně práce, aby našel dobré právníky.

Zdroj: Businessweek.com

Novinka Intel opět zažalován byla publikován 19. prosince 2009 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!