Intel opět zažalován

Tagy:  intel, amd, FTC, amerika, byznys, obchody, pokuty, obchodní praktiky, soud, proces

Intel zřejmě čelí další žalobě. Nedávno mu byla udělena pokuta 1,06 miliardy eur od Evropské komise, Intel byl totiž zažalován společností AMD, že zneužívá své dominantní pozice na trhu. V podstatě šlo o to, že Intel nabízel výrobcům počítačů výrazné slevy na své produkty, pokud nebudou využívat výrobky konkurenčního AMD. Částku 1,25 miliardy dolarů pak zaplatil Intel přímo AMD, jakožto „odškodnění“.

Aktuálně se má situace tak, že se Intel odvolal proti pokutě. Do celé situace se ale ještě vložila FTC, což je federální obchodní komise, která působí v USA, stará se o ochranu spotřebitelů. FTC se vyjádřila v tom smyslu, že pravděpodobně bude navrhovat další soudní proces, po prohlášení se stalo to, že akcie Intelu spadly téměř o dvě procenta, což samozřejmě nelibě nesou hlavně akcionáři.

Intel logo

Intel logo

Jakmile se propadly akcie Intelu, téměř osm procent však získaly akcie společnosti nVidia, která se s Intelem také soudí. Jak se celá situace bude vyvíjet je nejasné, každopádně Intel bude mít asi v dohledné době hodně práce, aby našel dobré právníky.

Zdroj: Businessweek.com

Novinka Intel opět zažalován byla publikován 19. prosince 2009 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...