Americké bezpilotní letadlo byla napadeno hackery

Napadlo by Vás někdy, že i taková věc jako je bezpilotní letadlo americké armády se dá tzv. „hacknout“? Povedlo se to Iráckým povstalcům, kteří ani nemuseli použít příliš technického umu, neboť komunikace mezi letadlem a základnou nebyla nijak šifrována. Mise letounu nebyla sice nijak narušena, podle zpravodajského serveru CNN však byla objevena a zachycena některá data, které posílal letoun na svoji základnu.

Paradoxem je, že byl použit program SkyGrabber, který se dá sehnat na internetu naprosto běžně, původně byl určen pro sledování televize, respektive podnikaví rusové ho vyvinuli proto, aby se mohli dívat na nechráněné satelitní televizní vysílání. Dle velení armády se na zabezpečení bezpilotních letounů Predator začalo velice usilovně pracovat, aby se podobná situace nemohla opakovat.

Navíc organizace Hizballáh, respektive frakce která si říká Iranian Cyber Army napadla sociální síť Twitter, útok se objevil 17. prosince, přibližně hodinu Twitter nefungoval, místo úvodní stránky se zobrazovala vlajka Hizballáhu a nápis „Hizballáh je vítěz“.

Zdroj: News.cnet.com

Novinka Americké bezpilotní letadlo byla napadeno hackery byla publikován 21. prosince 2009 v 13.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!