Americké bezpilotní letadlo byla napadeno hackery

Tagy:  predator, armáda, válka, hacker, bezpečnost, letadlo, usa, irák, irán, napadení

Napadlo by Vás někdy, že i taková věc jako je bezpilotní letadlo americké armády se dá tzv. „hacknout“? Povedlo se to Iráckým povstalcům, kteří ani nemuseli použít příliš technického umu, neboť komunikace mezi letadlem a základnou nebyla nijak šifrována. Mise letounu nebyla sice nijak narušena, podle zpravodajského serveru CNN však byla objevena a zachycena některá data, které posílal letoun na svoji základnu.

Paradoxem je, že byl použit program SkyGrabber, který se dá sehnat na internetu naprosto běžně, původně byl určen pro sledování televize, respektive podnikaví rusové ho vyvinuli proto, aby se mohli dívat na nechráněné satelitní televizní vysílání. Dle velení armády se na zabezpečení bezpilotních letounů Predator začalo velice usilovně pracovat, aby se podobná situace nemohla opakovat.

Navíc organizace Hizballáh, respektive frakce která si říká Iranian Cyber Army napadla sociální síť Twitter, útok se objevil 17. prosince, přibližně hodinu Twitter nefungoval, místo úvodní stránky se zobrazovala vlajka Hizballáhu a nápis „Hizballáh je vítěz“.

Zdroj: News.cnet.com

Novinka Americké bezpilotní letadlo byla napadeno hackery byla publikován 21. prosince 2009 v 13.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...