Okradli hackeři Citibank?

Mezinárodní banka Citibank se zřejmě ocitla pod útokem ruské party hackerů, kterým se dokonce podařilo odcizit značnou sumu peněz. Vše zhoršuje fakt, že napadení se mělo odehrát někdy v průběhu léta tohoto roku, první zprávy se však objevily až v těchto dnech. Celou událostí se už má dokonce zabývat i Federální úřad pro vyšetřování, tedy zkráceně FBI.

Jak konkrétně se podařilo hackerům vniknout do systému banky není prozatím jasné, je však možné, že bylo využito zkopírovaných bankovních karet. Právě útok za pomoci podvržených kreditek se měl odehrát už v únoru tohoto roku. Zatímco při posledním útoku došlo ke škodě v rozsahu několika desítek miliónů dolarů, při únorovém napadení byla škoda vyčíslena na devět miliónů dolarů. Zarážející je rychlost celé akce, hackeři dokázali vše odbýt za deset hodin.

Citibank ovšem, alespoň dle oficiálních zdrojů mlčí a popírá, že by se kdy mohla stát podobná nekalá činnost. FBI se sice také oficiálně nevyjádřila, ale první zprávy přinesly noviny Wall Street Journal, které je měly získat z „neveřejných vládních zdrojů“.

Zdroj: News.com.au

Novinka Okradli hackeři Citibank? byla publikován 25. prosince 2009 v 13.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!