Okradli hackeři Citibank?

Tagy:  Citibank, banka, hacker, zloděj, krádež, kreditka, kreditní karta, fbi, vyšetřování, banky, hackeři

Mezinárodní banka Citibank se zřejmě ocitla pod útokem ruské party hackerů, kterým se dokonce podařilo odcizit značnou sumu peněz. Vše zhoršuje fakt, že napadení se mělo odehrát někdy v průběhu léta tohoto roku, první zprávy se však objevily až v těchto dnech. Celou událostí se už má dokonce zabývat i Federální úřad pro vyšetřování, tedy zkráceně FBI.

Jak konkrétně se podařilo hackerům vniknout do systému banky není prozatím jasné, je však možné, že bylo využito zkopírovaných bankovních karet. Právě útok za pomoci podvržených kreditek se měl odehrát už v únoru tohoto roku. Zatímco při posledním útoku došlo ke škodě v rozsahu několika desítek miliónů dolarů, při únorovém napadení byla škoda vyčíslena na devět miliónů dolarů. Zarážející je rychlost celé akce, hackeři dokázali vše odbýt za deset hodin.

Citibank ovšem, alespoň dle oficiálních zdrojů mlčí a popírá, že by se kdy mohla stát podobná nekalá činnost. FBI se sice také oficiálně nevyjádřila, ale první zprávy přinesly noviny Wall Street Journal, které je měly získat z „neveřejných vládních zdrojů“.

Zdroj: News.com.au

Novinka Okradli hackeři Citibank? byla publikován 25. prosince 2009 v 13.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...