Notebook pod stromeček? Asus Eee PC 1005PE

Tagy:  asus, notebook, netbook, Eee PC 1005PE, EEE pc, grafika, integrovaná grafika, procesor

I když je Štědrý den už za námi, přemýšlíte ještě o nějakém dárku? Možná Vám rozhodování ulehčí novinka od firmy ASUS, konkrétně netbook Asus Eee PC 1005PE. Je vybaven novým procesorem z řady Intel Atom a skrývá v sobě jednu funkci, kterou určitě oceníte, v procesoru je totiž integrován grafický čip.

Nové Eee PC má 10,1" velký displej, rozlišení je relativně standardních 1024×600 bodů. Nejdůležitější je ale už zmiňovaný procesor, konkrétně jde o model Intel Atom N450, jeho frekvence je 1,66 GHz, pomyslná třešnička na dortu je integrované grafické jádro, jde o typ GMA 3150. Pokud se podíváme na další hardware je to víceméně obvyklé v této kategorii, tedy 1 GB operační paměti a 250 GB pevný disk. Velice potěší baterie, jelikož je šestičlánková dokáže udržet netbook v provozu až na hranici třinácti hodin.

Zdroj: Computershopper.com

Zdroj: Computershopper.com

Eee PC 1005PE se bude nabízet s předinstalovaným systémem Windows 7 Starter Edition, bohužel jak cena, tak dostupnost je velkou neznámou. Dá se očekávat, že by jsme se netbooku mohli dočkat někdy v březnu až dubnu příštího roku.

Zdroj: Laptopmag.com

Novinka Notebook pod stromeček? Asus Eee PC 1005PE byla publikován 24. prosince 2009 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...