IPod prý sluch nepoškozuje

Apple si připsal na konto další vyhraný soudní spor. Tentokrát čelil žalobě dvou lidí (posléze se jich přidalo víc), kteří tvrdili, že přehrávač iPod poškozuje lidský sluch, jelikož není limitována maximální hlasitost a navíc nejsou nakupující chráněni žádným varováním, že hlasité přehrávání může být pro uši nebezpečné.

Soudní proces byl sice od počátku odsouzen spíše k neúspěchu, ale žalobci se stejně nevzdávali. Celý spor ale vyvolal diskuze o tom, zda není skutečně přehrávači poškozován sluch, zatím se situace vyvíjí tak, že v USA se o nějakých normách maximální hlasitosti neuvažuje, zato v Evropské unii už se připravuje norma, která má „chránit sluch“. Detailní informace k ní ovšem nejsou známy.

A čím že měly iPody sluch poškozovat? V žalobě bylo uvedeno, že se „pecky“ zasouvají příliš hluboko, ale neizolují od okolního hluku, takže si posluchač musí nastavit hlasitost výše. Nikdo ale příliš nemyslel na to, že téměř žádné (kromě těch extrémně technologicky pokročilých sluchátek) neizolují na 100%, proto se nějaký zvuk vždycky z okolí objeví.

Každopádně spor je tak skončen a Apple odešel vítězně.

Zdroj: Reuters.com

Novinka IPod prý sluch nepoškozuje byla publikován 4. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. FreeForums.org - profesionální free fórum
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  8. Co je identity management a jak firmě ušetří čas?
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. CRM systém je kombinace obchodních strategií, softwaru a procesů

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!