IPod prý sluch nepoškozuje

Tagy:  soud, apple, zvuk, ipod, soudní proces, zdraví, sluch

Apple si připsal na konto další vyhraný soudní spor. Tentokrát čelil žalobě dvou lidí (posléze se jich přidalo víc), kteří tvrdili, že přehrávač iPod poškozuje lidský sluch, jelikož není limitována maximální hlasitost a navíc nejsou nakupující chráněni žádným varováním, že hlasité přehrávání může být pro uši nebezpečné.

Soudní proces byl sice od počátku odsouzen spíše k neúspěchu, ale žalobci se stejně nevzdávali. Celý spor ale vyvolal diskuze o tom, zda není skutečně přehrávači poškozován sluch, zatím se situace vyvíjí tak, že v USA se o nějakých normách maximální hlasitosti neuvažuje, zato v Evropské unii už se připravuje norma, která má „chránit sluch“. Detailní informace k ní ovšem nejsou známy.

A čím že měly iPody sluch poškozovat? V žalobě bylo uvedeno, že se „pecky“ zasouvají příliš hluboko, ale neizolují od okolního hluku, takže si posluchač musí nastavit hlasitost výše. Nikdo ale příliš nemyslel na to, že téměř žádné (kromě těch extrémně technologicky pokročilých sluchátek) neizolují na 100%, proto se nějaký zvuk vždycky z okolí objeví.

Každopádně spor je tak skončen a Apple odešel vítězně.

Zdroj: Reuters.com

Novinka IPod prý sluch nepoškozuje byla publikován 4. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...