Náhrada netbooku - smartbook?

Tagy:  smartbook, netbook, notebook, internet, přenosný počítač, linux, lenovo

Netbooky si vydobyly na trhu s přenosnými počítači celkem dobré místo, jsou prodávány za rozumné ceny a zákazníků rozhodně není málo. Je však možné, že tento rok se na trh dostane novinka, která může s pozicí netbooků značně otřást, jmenuje se smartbook a hlavním využitím smartbooku bude internet, respektive prohlížení webových stránek.

Smartbook by měl být podle vizí výrobců co nejlevnější, neměl by být příliš rozměrný (takže sebou nebudete muset „tahat“ 15" obříka o váze dvou kil), měl by podporovat technologii 3G a baterie by měla vydržet ideálně přes deset hodin provozu. Pro smartbooky se přímo vybízí jako operační systém některá Linuxová distribuce, koneckonců nějak moc programů stejně nebudete instalovat, i kvůli omezené kapacitě disku. Naopak, smartbook by měl s přehledem zvládnout prohlížení všech webových stránek a provoz základních komunikačních programů.

Dokonc už se objevil na trhu první zástupce nových přístrojů, jde o výrobek z dílny Lenova, jmenuje se SkyLight, má desetipalcový displej a podporuje jak 3G tak WiFi. Skylight je velice tenký a lehký.

Zdroj: PCMag.com

Novinka Náhrada netbooku - smartbook? byla publikován 7. ledna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Srovnání výkonu internetových prohlížečů
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  5. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  6. Z pekla(eshopu) štěstí?
  7. Midomi.com - hledej a zpívej
  8. PhotoScape - Multifunkční pomocník zdarma
  9. Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty
  10. PlayStation Classic je tady. Připomeňte si legendární konzoli.

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!