Náhrada netbooku - smartbook?

Tagy:  smartbook, netbook, notebook, internet, přenosný počítač, linux, lenovo

Netbooky si vydobyly na trhu s přenosnými počítači celkem dobré místo, jsou prodávány za rozumné ceny a zákazníků rozhodně není málo. Je však možné, že tento rok se na trh dostane novinka, která může s pozicí netbooků značně otřást, jmenuje se smartbook a hlavním využitím smartbooku bude internet, respektive prohlížení webových stránek.

Smartbook by měl být podle vizí výrobců co nejlevnější, neměl by být příliš rozměrný (takže sebou nebudete muset „tahat“ 15" obříka o váze dvou kil), měl by podporovat technologii 3G a baterie by měla vydržet ideálně přes deset hodin provozu. Pro smartbooky se přímo vybízí jako operační systém některá Linuxová distribuce, koneckonců nějak moc programů stejně nebudete instalovat, i kvůli omezené kapacitě disku. Naopak, smartbook by měl s přehledem zvládnout prohlížení všech webových stránek a provoz základních komunikačních programů.

Dokonc už se objevil na trhu první zástupce nových přístrojů, jde o výrobek z dílny Lenova, jmenuje se SkyLight, má desetipalcový displej a podporuje jak 3G tak WiFi. Skylight je velice tenký a lehký.

Zdroj: PCMag.com

Novinka Náhrada netbooku - smartbook? byla publikován 7. ledna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...