Náhrada netbooku - smartbook?

Netbooky si vydobyly na trhu s přenosnými počítači celkem dobré místo, jsou prodávány za rozumné ceny a zákazníků rozhodně není málo. Je však možné, že tento rok se na trh dostane novinka, která může s pozicí netbooků značně otřást, jmenuje se smartbook a hlavním využitím smartbooku bude internet, respektive prohlížení webových stránek.

Smartbook by měl být podle vizí výrobců co nejlevnější, neměl by být příliš rozměrný (takže sebou nebudete muset „tahat“ 15" obříka o váze dvou kil), měl by podporovat technologii 3G a baterie by měla vydržet ideálně přes deset hodin provozu. Pro smartbooky se přímo vybízí jako operační systém některá Linuxová distribuce, koneckonců nějak moc programů stejně nebudete instalovat, i kvůli omezené kapacitě disku. Naopak, smartbook by měl s přehledem zvládnout prohlížení všech webových stránek a provoz základních komunikačních programů.

Dokonc už se objevil na trhu první zástupce nových přístrojů, jde o výrobek z dílny Lenova, jmenuje se SkyLight, má desetipalcový displej a podporuje jak 3G tak WiFi. Skylight je velice tenký a lehký.

Zdroj: PCMag.com

Novinka Náhrada netbooku - smartbook? byla publikován 7. ledna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!