Google posiluje u Gmailu bezpečnost

Pokud používáte mailovou schránku v Googlu, vaše pošta by měla být ve větším bezpečí. Google totiž nově zavádí u Gmailu šifrování protokolu, takže se nyní dostanete ke své poště už v HTTPS. Posílení ochrany úzce souvisí s útoky Čínských hackerů, se kterými má teď Google problémy.

Ti kteří si v nastavení účtu možnost ochrany vypnuli mají smůlu, sice nebudou nijak postiženi ale Google jim opětovně šifrování nezapne a musejí to udělat sami. Navíc je možné, že se alespoň v průběhu zavádění šifrování trochu zpomalí celý Gmail. Kromě toho je tu ještě jedno úskalí pro ty, kteří využívají přístupu k poště přes offline přístup, těm se doporučuje nejdříve vypnout offline práci, během nezabezpečeného přístupu funkci šifrování zapnout a poté si opět zapnout práci přes offline.

Google logo

Google logo

Útoky byly směřovány na mailové schránky dvou zastánců lidských práv, hackerům se mělo podařit dostat se k poště a k obsahu mailů. Rozpoutala se však teorie, že za útokem má prsty i policie, která se tak snaží odhalit „porušování zákonů“.

Zdroj: Mediapost.com

Novinka Google posiluje u Gmailu bezpečnost byla publikován 15. ledna 2010 v 19.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!