Google posiluje u Gmailu bezpečnost

Tagy:  bezpečnost, šifrování, čína, google, gmail, pošta, email

Pokud používáte mailovou schránku v Googlu, vaše pošta by měla být ve větším bezpečí. Google totiž nově zavádí u Gmailu šifrování protokolu, takže se nyní dostanete ke své poště už v HTTPS. Posílení ochrany úzce souvisí s útoky Čínských hackerů, se kterými má teď Google problémy.

Ti kteří si v nastavení účtu možnost ochrany vypnuli mají smůlu, sice nebudou nijak postiženi ale Google jim opětovně šifrování nezapne a musejí to udělat sami. Navíc je možné, že se alespoň v průběhu zavádění šifrování trochu zpomalí celý Gmail. Kromě toho je tu ještě jedno úskalí pro ty, kteří využívají přístupu k poště přes offline přístup, těm se doporučuje nejdříve vypnout offline práci, během nezabezpečeného přístupu funkci šifrování zapnout a poté si opět zapnout práci přes offline.

Google logo

Google logo

Útoky byly směřovány na mailové schránky dvou zastánců lidských práv, hackerům se mělo podařit dostat se k poště a k obsahu mailů. Rozpoutala se však teorie, že za útokem má prsty i policie, která se tak snaží odhalit „porušování zákonů“.

Zdroj: Mediapost.com

Novinka Google posiluje u Gmailu bezpečnost byla publikován 15. ledna 2010 v 19.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...